Euroliga. Arka oddała zwycięstwo w Schio, fatalna końcówka gdynianek

Koszykarki Arki Gdynia były bardzo blisko wygranej w Eurolidze. Niestety dla siebie w decydujących minutach popełniły serię fatalnych błędów i ostatecznie przegrały z Familą Schio 47:51.

Krzysztof Kaczmarczyk
Gundars Vetra i Rebecca Allen WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Gundars Vetra i Rebecca Allen
Poziom spotkania nie zachwycał - koszykarki obu zespołów pudłowały na potęgę, podejmowały złe decyzje. O końcowym sukcesie gospodyń zadecydowały błędy gdynianek.

Arkę w pierwszej połowie ciągnęła Rebecca Allen (13 punktów w tej części), a w drugiej Angelika Slamova (11 "oczek" po przerwie).

To właśnie ich dwójkowa akcja zakończona "trójką" Slamovej dała gdyniankom prowadzenie 47:43 na cztery minuty przed końcem.

I w tym momencie zaczęła się fatalna gra podopiecznych Gundarsa Vetry. Koszykarki włoskiego zespołu pudłowały, ale zbierały i po dwa, trzy razy ponawiały swoje akcje aż do skutku. W ten sposób 40 sekund przed końcem Famila objęła prowadzenie 50:47.

Po czasie Arka zagrała akcję kuriozum - Slamova przedostała się pod kosz i będąc sam na sam z koszem oddała do Allen na dystans. Australijka spudłowała, a gospodynie triumf przypieczętowały z linii rzutów wolnych.

Duży wpływ na złą organizację gry Arki w ataku i tylko 47 zdobytych punktów miał brak podstawowej rozgrywającej - Barbora Balintova całe spotkanie przesiedziała na ławce rezerwowych. W takiej sytuacji na jedynce długimi chwilami "męczyła" się Marissa Kastanek - przełożyło się to na jej skuteczność, czyli 0/8 z gry.

Z koszem "spotkać się" nie potrafiła też Maryia Papova (2/10 z gry). Wśród triumfatorek 16 "oczek" zaliczyła Sandrine Gruda, a double-double skompletowała Eva Lisec.

Famila Schio - Arka Gdynia 51:47 (19:17, 9:11, 9:6, 14:13)

Famila: Sandrine Gruda 16, Eva Lisec 10 (10 zb), Jasmine Keys 7, Francesca Dotto 5, Jillian Harmon 4, Sabrina Cinili 4, Diamond De Shields 3, Martina Crippa 2, Valeria Battisodo 0, Olbis Andre 0.

Arka: Angelika Slamova 17, Rebecca Allen 15, Maryia Papova 7, Marie Gulich 6, Sonja Greinacher 2, Kamila Podgórna 0, Amalia Rembiszewska 0, Marissa Kastanek 0.