EuroCup. Niezły Adam Waczyński nie pomógł, Unicaja Malaga z pierwszą porażką

Unicaja Malaga doznała pierwszej porażki w EuroCupie. Drużyna z Adamem Waczyńskim w składzie niespodziewanie przegrała 78:91 na wyjeździe ze znacznie niżej notowaną ekipą EWE Baskets Oldenburg.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Kapitan reprezentacji Polski zagrał pozytywne zawody, ale spotkanie nie potoczyło się po myśli jego zespołu, która do Niemiec przyjechała po czwarty triumf w EuroCupie.

Podopieczni Luisa Casimiro nieźle zaczęli spotkanie, ale przegrana druga kwarta aż 16:30 zdecydowanie odwróciła losy pojedynku, który EWE Baskets Oldenburg wygrał ostatecznie różnicą 13 punktów.

Adam Waczyński spędził na parkiecie 19 minut. W tym czasie rzucający Unicaji Malaga zanotował 11 "oczek" (3/5 z gry), zbiórkę, asystę, przechwyt i dwie straty. Polak wykorzystał swój jedyny rzut z dystansu, a słaba skuteczność w tym elemencie - obok złej defensywy - była jedną z przyczyn porażki. Goście wykorzystali tylko 7 z 24 rzutów zza łuku.

Przypomnijmy, że w tej samej grupie co Unicaja gra też Asseco Arka Gdynia. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza w środę pokonali na wyjeździe Dolomiti Energia Trento 91:80 i po czterech kolejkach mają taki sam bilans, jak "Waca" i jego koledzy. Asseco Arka jedynej swojej porażki doznała właśnie w domowym meczu z Unicają Malaga. Ekipa z Andaluzji wygrała wówczas w Trójmieście 66:59.