EBLK. Pszczółka też nie dała rady, Arka pozostaje bez porażki w rozgrywkach

Arka Gdynia nadal bez porażki w Energa Basket Lidze Kobiet. Tym razem nasz euroligowy jedynak ograł przed własną publicznością 66:54 Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Krzysztof Kaczmarczyk
Barbora Balintova Newspix / Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Barbora Balintova
6 meczów i tyle samo zwycięstw. Koszykarki Arki Gdynia idą jak burza przez EBLK. W niedzielne południe podopieczne Gundarsa Vetry ponownie okazały się być poza zasięgiem swoich rywalek.

Gdynianki mocno zaczęły, a w drugiej kwarcie prowadziły już nawet 33:15. Lublinianki mogły mieć jednak nadzieję na lepszą drugą połowę, bowiem pierwszą zakończyły serią 12:1.

"Pszczółki" długo trzymały się w kontakcie, ale początek decydującej części należał do Arki, która zadała decydujący cios zdobywając siedem punktów z rzędu i obejmując prowadzenie 59:45.

W końcówce wynik "trzymała" gdyniankom Rebecca Allen, a jej zespół zachował miano niepokonanych w lidze. 15 punktów, 5 asyst i 5 zbiórek zaliczyła Barbora Balintova co tylko potwierdza, że jej brak był dla trenera Vetry ogromnym problemem.

Lublinianki wyraźnie przegrały walkę na tablicach, rzadko próbowały też rzucać zza łuku (3/9 z w tym elemencie). Porażka w Gdyni była dla Pszczółki Polskiego Cukru trzecią w sezonie.

W niedzielę odbędą się jeszcze trzy inne mecze Energa Basket Ligi Kobiet. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie PSI Enea zmierzy się ze Ślęzą Wrocław.

Arka Gdynia - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)

Arka: Barbora Balintova 15, Maryia Papova 12, Marie Gulich 10 (11 zb), Angelika Slamova 7, Rebecca Allen 7, Sonja Greinacher 7, Kamila Podgórna 3, Amalia Rembiszewska 0.

Pszczółka Polski Cukier: Alexis Peterson 11, Briana Day 11, Giedre Labuckiene 11, Agnieszka Szott-Hejmej 6, Ama Degbon 6, Julia Adamowicz 5, Jovana Popović4, Zuzanna Sklepowicz 0.