EuroCup. Unicaja Malaga nie pozostawiła złudzeń Asseco Arce Gdynia

Unicaja Malaga nie dała najmniejszych szans Asseco Arce Gdynia. Hiszpański zespół z Adamem Waczyńskim w składzie wygrał 91:69 i zapewnił sobie awans do kolejnej fazy EuroCupu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Bezradna Asseco Arka. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza zostali obdarci ze złudzeń, że w Maladze mogą osiągnąć korzystny dla siebie wynik.

W gdyńskiej drużynie nie funkcjonowało nic. Unicaja była kapitalnie przygotowana w defensywie, a w ataku robiła swoje, dodatkowo dominując w walce o zbiórkę.

Adam Waczyński bez większego wysiłku zapisał na swoim koncie 10 "oczek" będąc czwartym strzelcem swojego zespołu. W Asseco Arce najskuteczniejszy - z dorobkiem 15 punktów - okazał się Devonte Upson.

Asseco Arka tylko w pierwszej kwarcie była równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Minutę przed zakończeniem tej części trafił Hammonds i ekipa z Gdyni traciła do rywali zaledwie punkt.

Potem jednak Unicaja przejęła mecz, a kolejne pięć minut wygrała 16:0, obejmując prowadzenie 33:16. Od tego momentu zespół z Andaluzji swobodnie kontrolował pojedynek. Gdynianie co prawda mieli momenty niezłej gry, ale na takiego rywala moment to zdecydowanie za mało.

W czwartej kwarcie przewaga zespołu z Malagi wynosiła już nawet trzydzieści punktów (88:58). Unicaja wygrała jak najbardziej zasłużenie i jako pierwsza w grupie D zapewniła sobie awans.

Gracze Asseco Arki trafili 10 "trójek" na czterdziestoprocentowej skuteczności, ale to niewiele zmieniło. To defensywa Unicaji dyktowała warunki. Doskonale pilnowany Josh Bostic miał 2/10 z gry i uzbierał zaledwie 7 "oczek".

Unicaja Malaga - Asseco Arka Gdynia 91:69 (22:16, 24:15, 17:18, 28:20)

Unicaja: Axel Toupane 13, Deon Thompson 12, Aleksa Avramović 12, Adam Waczyński 10, Josh Adams 7, Ruben Guerrero 7, Carlos Suarez 7, Volodymyr Gerun 7, Melvin Ejim 6, Alberto Diaz 6, Frank Elegar 4, Morgan Stilma 0.

Asseco Arka: Devonte Upson 15, Leyton Hammonds 12, Josh Bostic 7, Ben Emelogu 6, Bartłomiej Wołoszyn 6, Dariusz Wyka 5, Krzysztof Szubarga 4, Wojciech Czerlonko 3, Armani Moore 3, Grzegorz Kamiński 3.