Niezły debiut Kuby Dłoniaka w I lidze. Górnik Trans.eu nadal w gazie

Kolejnej porażki doznał przeżywający ewidentny kryzys Biofarm Basket. Klub z Poznania tym razem uległ w Kołobrzegu Energa Kotwicy. Do wygranej zespół gospodarzy poprowadził m.in. debiutujący w ekipie Jakub Dłoniak.

Dawid Siemieniecki
Jakub Dłoniak Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Jakub Dłoniak
Fantastyczny mecz w wykonaniu Nicka Madraya dał Energa Kotwicy Kołobrzeg wygraną nad Biofarmem Basket. Poznaniacy dali się stłamsić rywalom tuż po przerwie, bowiem to własnie wynik 3. kwarty przesądził o ostatecznym rezultacie całego pojedynku. Po 19 punktów zdobyli z kolei Bartosz Wróbel oraz debiutujący w drużynie doświadczony Jakub Dłoniak, który jednak nie grzeszył skutecznością, bowiem do zdobycia swoich 19 "oczek" potrzebował aż osiemnaście rzutów z gry.

Mecz pokazał zatem, że kryzys ekipy z Wielkopolski - niestety dla niej - trwa w najlepsze... Z zaledwie jedną wygraną podopieczni Marcina Klozińskiego pozostają czerwoną latarnią ligi.

EBL. Udany debiut Jacka Winnickiego. Spójnia lepsza od BM Slam Stali >>

Pewne problemy z wygraniem swojego spotkania, przynajmniej na początku, miał Górnik Trans.eu Wałbrzych. Bardzo słabe otwarcie podopiecznych Łukasza Grudniewskiego sprawiło, że ci musieli mocno gonić wynik w kolejnych odsłonach, ale ostatecznie opanowali sytuację już w 3. kwarcie i spokojnie utrzymali prowadzenie do samego końca.

Wyniki niedzielnych meczów 10. kolejki I ligi:

Energa Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 88:77 (14:18, 27:25, 24:12, 23:22)

Energa Kotwica: Madray 25 (11 zb.), Dłoniak 19, Wróbel 19, Staniios 15, Grudziński 5, Kruszczyński 5, Bodych 0, Kanczak 0, Korolczuk 0.

Biofarm Basket: D. Bręk 17, Struski 15, Marek 14, Smorawiński 10, Fatz 8, Rutkowski 7, M. Bręk 6, Wiśniewski 0.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:89 (24:11, 17:32, 12:25, 22:21)

Weegree AZS: Kaczmarzyk 24, Cichoń 16, Ochońsko 14, Krzywdziński 11, W. Leszczyński 4, Dawdo 3, Krawiec 2, Wilk 2, Chodukiewicz 0, M. Leszczyński 0.

Górnik Trans.eu: Zywert 16, Cechniak 15 (10 zb.), Jakóbczyk 14, Kulka 13, Wróbel 11, Pieloch 6, Glapiński 5, Koperski 5, Durski 4, Ratajczak 0.

Czy Jakub Dłoniak stanie się liderem Energa Kotwicy Kołobrzeg?