EBLK. Wisła Kraków zgodnie z planem, Chloe Wells okradała beniaminka w najlepsze

Beniaminek z Gdańska bez szans pod Wawelem. Wisła Kraków pokonała AZS Uniwersytet Gdański 65:40. W efektownej wygranej nie przeszkodził brak na parkiecie Krystal Vaughn.

Krzysztof Kaczmarczyk
Chloe Wells WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Chloe Wells
Biała Gwiazda od początku dyktowała warunki na parkiecie. Rywalki nie miały żadnych argumentów na nawiązanie walki.

Szalony mecz rozegrała Chloe Wells. Amerykańska rozgrywająca zanotowała 13 punktów, 9 asyst, 5 zbiórek i... 9 przechwytów! Przyjezdne łącznie popełniły aż 25 strat.

Wisła tą wygraną poprawiła sobie nastroje po weekendowej porażce z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin i godnie pożegnała rok przy Reymonta, do której wróci dopiero w styczniu.

Wells od początku meczu zaczęła polowanie, bo w samej pierwszej kwarcie ukradła rywalkom 5 piłek. Przyjezdne miały ogromny problem z konstruowaniem swoich akcji - w pierwszej połowie przełożyło się to na zaledwie 14 punktów.

Wisła co prawda wielkiego spotkania nie rozgrywała, ale mimo to od pierwszych minut szybko wypracowała sobie pewne prowadzenie, które w pełni kontrolowała i dowiozła do samego końca.

Brak Krystal Vaughn sprawił, że trener Stefan Svitek dał trochę pograć młodej Łucji Grzebkowicz. Dziewiętnastoletnia podkoszowa zaliczyła 10 zbiórek i... 0/9 z gry. Skuteczność generalnie była problemem obu zespołów.

Wisła z gry trafiła zaledwie 39 procent swoich rzutów. Słowacki szkoleniowiec Białej Gwiazdy z pewnością będzie kolejny raz bardzo zawiedziony "trójkami" - jego podopieczne z dystansu trafiły zaledwie 2 razy przy 10 próbach.

Wisła Kraków - AZS Uniwersytet Gdański 65:40 (18:8, 16:6, 19:18, 12:8)

Wisła: Gabije Meskonyte 17, Chloe Wells 13, Kadri-Ann Lass 12, Magdalena Ziętara 9, Bożena Puter 6, Katarzyna Trzeciak 5, Anna Jakubiuk 3, Łucja Grzenkowicz 0 (10 zb).

AZS: Agata Stępień 14, Paulina Kuras 8, Angelika Kuras 8, Jastina Kosalewicz 6, Karolina Formella 2, Kinga Bączek 2, Olena Samburska 0, Żaneta Szczęśniak 0, Gabrielle Rae Ortiz 0.