VTB. Bardzo dobry mecz Mateusza Ponitki mimo porażki Zenitu Sankt Petersburg

Mateusz Ponitka był jedną z wyróżniających się postaci w meczu ligi VTB pomiędzy Zenitem Sankt Petersburg a Parmą Perm. Zenit przegrał jednak 80:86.

Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Przed sezonem 2019/20 Mateusz Ponitka przeniósł się do Zenitu Sankt Petersburg i bardzo dobrze radzi sobie w nowym otoczeniu. Polak po raz kolejny udowodnił to we wtorkowym spotkaniu ligi VTB. Jego Zenit przegrał co prawda z Parmą Basket Perm (80:86), ale Ponitka był jednym z liderów swojego zespołu.

Reprezentant Polski wyszedł na parkiet w pierwszej piątce i w sumie spędził na parkiecie 30 minut. W tym czasie zapisał obok swojego nazwiska 15 punktów (3/5 za dwa, 1/6 za trzy oraz 6/6 z linii rzutów wolnych), miał 7 zbiórek, asystę oraz blok.

Koszykarze Parma Perm w czwartej kwarcie spotkania wypracowali sobie nawet 17 punktów przewagi. Gospodarze rzucili się za nimi w szaleńczą pogoń, w pewnym momencie zmniejszając różnicę do czterech "oczek". Goście nie pozwolili jednak wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk. Do triumfu poprowadził ich Artiom Zabielin - autor 19 punktów.

Zenit z bilansem 4-5 zajmuje siódme miejsce w lidze VTB. Dla Parmy było to dopiero trzecie zwycięstwo w tych rozgrywkach. Dziewiąta lokata w tabeli należy do Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

Zenit Sankt Petersburg - Parma Perm 80:86 (21:22, 9:14, 22:20, 28:30)

Czy Mateusz Ponitka jest aktualnie najlepszym polskim koszykarzem?