NBA. To był rok niesamowitych powrotów. Sprawdź najlepsze z nich

Wojciech Bielewicz
Los Angeles Clippers

9 lutego 2019. Boston Celtics - Los Angeles Clippers 112:123 (Clippers odrobili 28 punktów straty)

To był bardzo ciężki tydzień dla Bostonu i ich długoletniej rywalizacji z zespołami z Los Angeles. Sześć dni wcześniej, Celtics podejmowali u siebie ekipę Lakers, z którą prowadzili w pewnym momencie różnicą 18 punktów, aby ostatecznie przegrać to spotkanie. Mało kto spodziewał się, że kilka dni później, jeszcze większą stratę odrobią zawodnicy Clippers.

Drużyna z Bostonu zaczęła ten mecz rewelacyjnie, prowadząc już 43-20 po pierwszej kwarcie. Parę minut później prowadzenie wzrosło do stanu 68-40, jednak Celtics w drugiej kwarcie stracili swojego lidera, Kyriego Irvinga, który opuścił pojedynek z kontuzją kostki. Od tego momentu Clippers, prowadzeni przez Montrezla Harrella (21 punktów) zaczęli odrabiać straty, aby ostatecznie zamknąć mecz 11-punktowym zwycięstwem.

Czy Toronto Raptors ponownie zagrają w Finałach NBA w sezonie 2019/2020?