EBL. MKS Dąbrowa Górnicza nie dotrzymał kroku, PGE Spójnia Stargard odjechała po przerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Raymond Cowels (z piłką)
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Raymond Cowels (z piłką)

Tylko w pierwszej połowie MKS Dąbrowa Górnicza mógł mieć nadzieję na przełamanie. Fatalna trzecia część sprawiła, że PGE Spójnia Stargard wygrała ostatecznie bardzo pewnie, bo 84:70.

Na przerwę MKS schodził minimalnie prowadząc. W trzeciej części podopieczni Michała Dukowicza zupełnie stanęli w ataku, a gospodarze po prostu odjechali.

Tradycyjnie punktowali Raymond Cowels i Adris De Leon, a z ławki skuteczne wejście zaliczył Kacper Młynarski.

MKS w trzeciej kwarcie został niemal rozbity i potem nie zdołał już wrócić do swojej dobrej gry. Nie pomógł debiut Justina Wattsa, który zakończył mecz z 10 punktami i... pięcioma faulami.

MKS zaczął całkiem nieźle, bo nie do zatrzymania byli wspomniani już Artis i Douvier. Duet ten w pierwszej kwarcie zdobył aż 21 "oczek", dzięki którym dąbrowianie tą część meczu wygrali.

Artis jednak musiał odpocząć, a to było widać w ofensywie ekipy Dukowicza. Ci jednak wymuszali przewinienia i co chwilę stawali na linii rzutów wolnych - to właśnie dzięki temu elementowi gry schodzili do szatni prowadząc.

Wyrównana walka trwała do stanu 45:45. Potem ekipa Jacka Winnickiego zdecydowanie poprawiła defensywę, a w ataku w końcu "odpalili" Cowels i Młynarski. Dwie "trójki" tego drugiego niemal złamały gości - łącznie duet ten w tej części zaliczył 17 punktów, a PGE Spójnia prowadziła 59:47.

Rozochocony Cowels meczu już nie oddał, bo złapał swój rytm i trafiał niemal wszystko. MKS przegrał po raz siódmy z rzędu. W Stargardzie dąbrowianie wykorzystali zaledwie 2 z 21 prób z dystansu, a ta broń na początku sezonu - gdy zespół wygrywał - była bardzo mocną bronią.

PGE Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 84:70 (21:25, 16:13, 22:9, 25:23)

PGE Spójnia: Raymond Cowels 22, Adris De Leon 17, Kacper Młynarski 15, Mateusz Kostrzewski 10, Tomasz Śnieg 10, Tony Bishop 4, Darnell Jackson 3, Adam Brenk 3, Peter Olisemea 0, Bartosz Bochno 0, Michał Huk 0.

MKS: Bryce Douvier 21 (11 zb), Dominic Artis 17, Justin Watts 10, Darrell Harris 6, Filip Put 5, Michael Fraser 5, Iwan Wasyl 4, Konrad Dawdo 2, Marek Piechowicz 0, Jakub Kobel 0, Patryk Wieczorek 0, Radosław Chorab 0.