NBA. Wpadka Miami Heat. Zdobyli tylko 6 punktów w czwartej kwarcie meczu

Miami Heat chcieliby jak najszybciej zapomnieć o ostatnich 12 minutach meczu przeciwko Orlando Magic. Rewelacji trwającego sezonu przydarzyła się wpadka - Heat rzucili w czwartej kwarcie tylko 6 punktów i przegrali 85:105.

Patryk Pankowiak
Na pierwszym planie zdjęcia: Goran Dragić z Miami Heat Getty Images / Harry Aaron / Na pierwszym planie zdjęcia: Goran Dragić z Miami Heat
Miami Heat zwyciężyli w tym sezonie 25 meczów, co daje im aktualnie wysokie, trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Byli faworytami starcia z ósmymi w tabeli Orlando Magic. Gospodarze zaskoczyli podopiecznych Erika Spoelstry, bo prezentowali się bardzo dobrze. Jeszcze po trzech kwartach obie drużyny dzieliło tylko pięć punktów (84:79) i wydawało się, że na rozstrzygnięcie pierwszych derbów Florydy będziemy musieli poczekać do samego końca spotkania.

Drużyna z Orlando kontynuowała to, co zaczęła i systematycznie powiększała przewagę. Gra Miami w ostatniej, decydującej kwarcie kompletnie się jednak posypała. Heat oddali 19 rzutów, z których trafili tylko trzy. Chybili wszystkie 10 prób zza łuku i popełnili sześć strat. Ostatecznie w ostatnie 12 minut meczu zdobyli... sześć punktów.

Tak źle w kwarcie nie wypadł nikt od ponad dwóch lat. Ostatnim takim przypadkiem byli Portland Trail Blazers, którzy rzucili tylko sześć punktów w kwarcie podczas meczu w Toronto w październiku 2017 roku.

Orlando Magic triumfowali 105:85, a czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 21:6. Terrence Ross zdobył dla nich 25 punktów z ławki rezerwowych, a 20 "oczek", 11 zbiórek i siedem asyst zapisał przy swoim nazwisku Nikola Vucevic.

Goście wykorzystali tylko 7 na 37 oddanych rzutów za trzy. W drużynie Miami Heat tylko dwóch zawodników zanotowało dwucyfrową ilość punktów. Byli to Jimmy Butler (23) i Edrice Adebayo (14). Każdy z nich miał także po 10 zbiórek.