NBA. Grał 88 sekund! Isaiah Thomas wyrzucony z parkietu w drugiej minucie meczu

Isaiah Thomas ostatnio został zawieszony przez ligę NBA na dwa mecze. Teraz został wyrzucony z parkietu w niecałe dwie minuty od rozpoczęcia spotkania Washington Wizards z Portland Trail Blazers.

Patryk Pankowiak
Isaiah Thomas Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Isaiah Thomas

Isaiah Thomas spędził na parkiecie 88 sekund. 30-latek otrzymał faul techniczny i został odesłani do szatni za kontakt z sędzią już na początku piątkowego meczu przy wyniku 4:4. Gracz Washington Wizards walczył o piłkę z Carmelo Anthonym przy linii bocznej boiska i kiedy wyrwał się zawodnikowi Portland Trail Blazers, dotknął sędziego. Marat Kogut wpadł na kibiców.

- Nawiązał kontakt fizycznym z sędzią - przekazywał szef arbitrów, Mark Ayotte w oficjalnym raporcie. - To zachowanie zostało zdefiniowane jako odepchnięcie sędziego poprzez kontakt z "martwą" piłką - dodawał Ayotte. Isaiah Thomas był w szoku. Zakłopotany wydawał się również Carmelo Anthony i stojący obok Damian Lillard.

Trener "Czarodziei", Scott Brooks próbował przekonywać, że był to zupełny przypadek. - Miałem oczywiście inne zdanie na ten temat. Przepychali się, walczyli o piłkę. Widziałem, że Isaiah stracił równowagę, ale sędzia Kogut miał lepszy widok na tę całą sytuację. Później sędziowie jeszcze raz obejrzeli to co się stało i podjęli ich zdaniem słuszną decyzję - mówił Brooks, cytowany przez ESPN. Jego Washington Wizards osłabieni brakiem Bradleya Beala przegrali z Portland Trail Blazers 103:122.

Jeszcze nie wiadomo, czy liga NBA zdecyduje się dodatkowo ukarać Thomasa za jego zachowanie. Rozgrywający ostatnio został zawieszony na dwa spotkania za to, że w trakcie meczu podszedł do kibiców na trybunach, żeby wrócić im uwagę na ich wulgarne słownictwo względem jego osoby.

Przed Thomasem z parkietu w pierwszych dwóch minutach meczu wyrzucony był też zawodnik Utah Jazz, Greg Ostertag. Miało to miejsce 8 grudnia 2002 roku, kiedy Jazzmani grali w Los Angeles przeciwko Lakers.