NBA. Jimmy Butler rozwścieczony. Prawie pobił się z TJ Warrenem! "Jest śmieciem"

Jimmy Butler i TJ Warren kilkukrotnie ścierali się na parkiecie. Doszło do ostrej wymiany słów, bójce zapobiegali inni zawodnicy i sędziowie. - On nawet nie jest w mojej lidze. Jest śmieciem! - mówił Butler.

Patryk Pankowiak
Jimmy Butler Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Jimmy Butler
Miami Heat bez większych problemów pokonali w środę Indianę Pacers 122:108 i odnieśli drugie z rzędu, a 27. zwycięstwo w sezonie zasadniczym. Sam mecz nie miał większej historii, bo drużyna z Florydy już do przerwy prowadziła 62:49, a po trzech kwartach nawet 100:72. Dużo więcej będzie mówić się o starciu na linii Jimmy Butler - TJ Warren.

Gracz Pacers chwycił Butlera za rękę, kiedy ten minął go i zmierzał w kierunku kosza. Zawodnicy rzucili się sobie do gardeł, a rozdzielać musieli ich inni gracze i sędziowie. Doszło też do ostrej wymiany zdań. Skrzydłowy Miami Heat był rozwścieczony.

Chwilę później Butler dostał piłkę na obwodzie i popełnił faul w ataku. Krył go Warren, który zaczął wymownie klaskać w stronę rywala. Sędziowie wyrzucili go z parkietu. Spodobało się to Butlerowi, który na pożegnanie słał w jego kierunku "całusy".

- Uważam, że to dla niego trudne, bo ja mogę go kryć, a on nie potrafi mnie przypilnować. Pod koniec dnia to wszystko właśnie do tego się sprowadza. Myślę, że w niektórych sytuacjach musisz uważać po prostu na to, co mówisz. Pewnych gó*** nie możesz mówić, będąc mężczyzną - komentował później Jimmy Butler, cytowany przez ESPN.

TJ Warren nie wypowiedział się po meczu na temat całej sytuacji, ale zdaniem trenera Pacers, Nate'a McMillana Butler także powinien zostać wyrzucony z parkietu za swoje lekceważące "pocałunki". Gracz Heat w 28 minut zdobył finalnie 14 punktów, sześć zbiórek i siedem asyst.

30-latek z Houston mówił o Warrenie również w rozmowie z FOX Sports Indiana. - Jest miękki. On nie jest nawet w mojej piep***** lidze. Jest dla mnie nikim. Jeśli byłbym ich trenerem, nigdy nie kazałbym mu mnie kryć. Nigdy więcej. Jest śmieciem - mówił Jimmy Butler.

- Naprawdę czuję, że to, co powiedział do mnie było zupełnie pozbawione szacunku. Ale wszystko dobrze, bo zobaczymy się ponownie - kończył skrzydłowy Miami. "Nie bądź zły, że nie możesz mnie pokryć. Zobaczymy, co pokażesz w marcu" - napisał na Instagramie Butler. Heat zmierzą się z Pacers 21 marca.

Czy Jimmy Butler również powinien zostać wyrzucony z parkietu?