NBA. Derrick Rose rzucił długopisem w trybuny. Będzie musiał zapłacić 25 tysięcy kary

Derrick Rose będzie musiał zapłacić 25 tysięcy dolarów kary. Liga NBA ukarała jego zachowanie podczas meczu Detroit Pistons z New Orleans Pelicans.

Patryk Pankowiak
Derrick Rose Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Derrick Rose
Sfrustrowany Derrick Rose rzucił długopisem w trybuny, po tym jak trudny rzut za dwa trafił Nicolo Melli. Skrzydłowy New Orleans Pelicans 37 sekund przed końcem dogrywki wyprowadził drużynę z Luizjany na prowadzenie 113:107, a tamto spotkanie finalnie zakończyło się wynikiem 117:110.

Detroit Pistons opuszczali parkiet na tarczy trzeci raz z rzędu. Derrick Rose był wściekły, bo zwycięstwo było możliwe, a jego postawa miała duży wpływ na końcowy rezultat. MVP z 2011 roku doprowadził do wyrównania po 100 w regulaminowym czasie, ale nie wykorzystał rzutu, który mógł dać jego drużynie zwycięstwo równo z syreną.

31-latek w ostatnich 90 sekundach dogrywki popełnił ponadto dwie straty. Przeciwko Pelicans zdobył w sumie 23 punkty, cztery zbiórki i osiem asyst. Zły na siebie Rose rzucił długopisem w trybuny podczas przerwy na żądanie, za co został ukarany. Liga NBA poinformowała w swoim komunikacie, że rozgrywający będzie musiał zapłacić 25 tysięcy dolarów kary.

Derrick Rose dotychczas w 35 meczach zdobywał w tym sezonie średnio 18,0 punktu, 2,4 zbiórki oraz 5,8 asysty. Wchodzi z ławki rezerwowych i spędza na parkiecie blisko 26 minut. Jest mocnym punktem Detroit Pistons, którzy jednak po dwunastu porażkach w piętnastu ostatnich meczach wypadli poza strefę play off i z bilansem 14-27 zajmują aktualnie 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Kontrakt Derricka Rose'a za występy w sezonie 2019/2020 opiewa na siedem milionów dolarów. Od 2008 roku koszykarz z Chicago zarobił już 121 milionów.

Czytaj także: Shai Gilgeous-Alexander z potężnym triple-double! 21-latek zdobył 20 punktów, 20 zbiórek i 10 asyst Czytaj także: Genialna forma Utah Jazz. To już dziewięć zwycięstw z rzędu i czołówka Zachodu! ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Ekstremalne przygotowania do Rajdu Dakar. Trwają cały rok
Czy liga NBA słusznie ukarała Derricka Rose'a?