ACB. Ekipa Waczyńskiego lepsza od drużyny Slaughtera, niezła postawa Tomasza Gielo

W 18. kolejce ligi hiszpańskiej Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie pokonała Real Betis z A.J. Slaughterem 88:66. Z wygranej mógł cieszyć się także Tomasz Gielo z Iberostaru Teneryfa.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński Getty Images / Xinyu Cui / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Real Betis Energia Plus po dwóch wygranych z rzędu w lidze hiszpańskiej, w 18. kolejce podejmował Unicaję Malaga. Było to więc starcie dwóch reprezentantów Polski - A.J. Slaughtera z Realu i Adama Waczyńskiego z Unicaji, jednak spotkanie miało jednostronny przebieg.

Unicaja drugą kwartę spotkania zakończyła serią punktów 10:0 i na półmetku prowadziła aż 49:33. Po przerwie gospodarze nie byli w stanie dogonić rywali, a w pewnym momencie czwartej odsłony przewaga ekipy z Malagi wynosiła nawet 28 "oczek". Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 66:88.

Slaughter był drugim najlepszym strzelcem wśród przegranych. Obok swojego nazwiska zapisał 11 punktów, ale jego skuteczność pozostawiła wiele do życzenia (0/4 za dwa, 3/8 za trzy, 2/2 z linii rzutów wolnych). Oprócz tego miał pięć zbiórek i asystę.

Waczyński z kolei zagrał nieco ponad 16 minut i zdobył sześć punktów (0/1 za dwa, 2/2 za trzy), miał też trzy zbiórki oraz dwie asysty. Unicaję do triumfu poprowadził Dario Brizuela - autor 20 "oczek".

Zwycięstwo w 18. kolejce odniosła także drużyna Tomasza GieloIberostar Teneryfa, która pewnie pokonała Movistar Estudiantes 76:59. Gielo zagrał w sumie ponad 20 minut, zapisał osiem punktów oraz trzy zbiórki.

Real Betis Energia Plus - Unicaja Malaga 66:88 (22:25, 11:24, 20:22, 13:17)

Iberostar Teneryfa - Movistar Estudiantes 76:59 (24:12, 15:17, 11:13, 26:17)

Czy śledzisz występy Polaków w lidze hiszpańskiej?