Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu opublikowała nagranie z miejsca katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Forum/National Transport Safety Board  / Na zdjęciu: miejsce, w którym rozbił się śmigłowiec z Kobem Bryantem na pokładzie
Materiały prasowe / Forum/National Transport Safety Board / Na zdjęciu: miejsce, w którym rozbił się śmigłowiec z Kobem Bryantem na pokładzie
zdjęcie autora artykułu

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu opublikowała wideo z miejsca, w którym rozbił się śmigłowiec z Kobe'em Bryantem na pokładzie. To pierwsze zdjęcia pokazujące miejsce katastrofy z tak bliska.

W tym artykule dowiesz się o:

W wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę rano w okolicy miejscowości Calabasas, 65 kilometrów od Los Angeles, zginęły wszystkie osoby podróżujące śmigłowcem Sikorsky S-76B. Wśród dziewięciu ofiar był Kobe Bryant, słynny koszykarz, pięciokrotny mistrz NBA w barwach Los Angeles Lakers, oraz jego 13-letnia córka Gianna Maria Onore.

Z zeznań świadków i ustaleń śledczych agencji National Transport Safety Board wynika, że maszyna nagle zaczęła gwałtownie opadać (o 2000 stóp w ciągu niecałej minuty) i z dużą siłą rozbiła się o wzgórze. Uderzenie rozrzuciło szczątki śmigłowca na rozległym terenie.

- Miejsce wypadku wygląda dość przygnębiająco. Na jednym ze wzgórz jest strefa uderzenia, z jego lewej strony znajduje się ogon śmigłowca, z drugiej kadłub. Główny wirnik leży około 100 metrów dalej. Szczątki są rozrzucone na terenie około 500-600 stóp (170-200 metrów) - powiedziała amerykańskim mediom Jennifer Homendy z NTSB.

We wtorek agencja opublikowała na swoim profilu w serwisie Youtube wideo-raport z badania miejsca katastrofy. To pierwsze zdjęcia, które pokazują je z tak bliska:

Wstępny raport NTSB powinien zostać opublikowany za kilka dni, jednak ustalenie przyczyny wypadku zajmie o wiele dłużej, od 12 do 18 miesięcy.

Z informacji przekazanych przez śledczych wynika, że śmigłowiec nie miał rekomendowanego przez NTSB systemu ostrzegania przed przeszkodami terenowymi GPS. Być może pozwoliłby on uniknąć tragedii, ponieważ pilotowi maszyny Arze Zobayanowi zabrakło ponoć jedynie 6-9 metrów, by ominąć wzgórze.

Czytaj także: Shaquille O'Neal przemówił po śmierci Kobego Bryanta. Nie mógł powstrzymać łez Marcin Gortat: Kobe Bryant to był półbóg. Nie ma już takich sportowców

ZOBACZ WIDEO Michał Pol wspomina spotkania z Kobem Bryantem. "Szanował Polaków, uwielbiał AC Milan"

Źródło artykułu:
Komentarze (2)
avatar
ala22
29.01.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
jajco mnie to opchodzi, mnie na latanie se hilikopterem nie stać  
avatar
pareidolia
29.01.2020
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Miazga jak w Smoleńsku. W obu przypadkach procedury zostały złamane. Ostrzeżenia ignorowane.