ACB. Świetny mecz Adama Waczyńskiego w Hiszpanii, triumf Unicaji Malaga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Xinyu Cui / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Getty Images / Xinyu Cui / Na zdjęciu: Adam Waczyński

Unicaja Malaga pokonała Kirolbet Baskonia 82:72 w 20. kolejce ligi hiszpańskiej, a jednym z kluczowych graczy wśród triumfatorów był Adam Waczyński.

Kilka dni temu Unicaja Malaga niespodziewanie przegrała z jednym z najsłabszych zespołów w lidze hiszpańskiej, Movistar Estudiantes (68:78), ale w sobotę ekipa z Malagi wróciła na zwycięską ścieżkę, pokonując przed własną publicznością Kirolbet Baskonia - 82:72.

Mecz nie zaczął się jednak zbyt dobrze dla gospodarzy, bo po pierwszej kwarcie przegrywali oni różnicą sześciu punktów. W drugiej kwarcie Unicaja przejęła inicjatywę i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca. W szczytowym momencie przewaga miejscowych wynosiła nawet 18 punktów.

Unicają do triumfu poprowadził Jaime Fernandez - autor 21 punktów, ale świetnie spisał się także Adam Waczyński. Kapitan reprezentacji Polski spędził na parkiecie ponad 23 minuty i w tym czasie zanotował 15 punktów (6/7 za dwa, 1/7 za trzy), miał też pięć zbiórek oraz asystę.

Dla ekipy z Malagi to 11 zwycięstwo w sezonie 2019/20. Z bilansem 11-9 Unicaja zajmuje siódmą lokatę w ligowej tabeli. Za tydzień Waczyński i spółka zmierzą się na wyjeździe z Bilbao Basket.

Unicaja Malaga - Kirolbet Baskonia 82:72 (14:20, 26:17, 22:20, 20:15)

Czy śledzisz występy Polaków w lidze hiszpańskiej?