NBA. Giannis Antetokounmpo kontra Zion Williamson, zwycięstwo MVP i jego Bucks

Giannis Antetokounmpo zanotował świetny występ, a jego Milwaukee Bucks odnieśli już 43. zwycięstwo w sezonie. Aktualny MVP zmierzył się z 19-letnim wielkim talentem, Zionem Williamsonem.

Patryk Pankowiak
Giannis Antetokounmpo Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo
Milwaukee Bucks zostali ósmym zespołem w historii NBA, który zwyciężył 43 ze swoich pierwszych 50 meczów sezonu zasadniczego. Podopieczni Mike'a Budenholzera pokonali New Orleans Pelicans, dzięki świetnej postawie w trzeciej kwarcie. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 42:24, a całe spotkanie 120:108.

Giannis Antetokounmpo i Khris Middleton poprowadzili szturm zespołu z Milwaukee, a ważne trafienia z dystansu notował również Wesley Matthews. 25-letni Grek zapisał przy swoim nazwisku 34 punkty, 17 zbiórek oraz sześć asyst, wykorzystał 12 na 17 oddanych rzutów z pola. Khris Middleton dodał 20 "oczek", a Matthews 17, który trafił pięciokrotnie za trzy.

Bucks skupili się na obronie Ziona Williamsona. Kryli go agresywnie i często podwajali, pierwszy numer draftu 2019 wykonywał 14 wolnych, z których umieścił w koszu 10. To nie był jego najlepszy dzień, bo w 32 minuty trafił ponadto tylko 5 na 19 oddanych prób z gry. 19-latek zdobył 20 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst.

Williamson próbował rywalizować z Antetokounmpo, ale aktualny MVP pokazał mu, że na to jeszcze za wcześnie. Skrzydłowy Pelicans był jednak zawzięty, jego zryw w czwartej kwarcie pozwolił drużynie z Luizjany zniwelować straty do wyniku 100:107, po tym jak Zion wyrwał piłkę z rąk Giannisa i trafił dwa rzuty wolne. Bucks mimo wszystko pewnie utrzymali korzystny wynik do końca spotkania. Brandon Ingram rzucił 32 punkty.

LeBron James 19 ze swoich 36 punktów zdobył w samej czwartej kwarcie, a jego Los Angeles Lakers pokonali San Antonio Spurs 129:102 i zanotowali 17. u siebie, a 38. zwycięstwo w sezonie. James miał ponadto siedem zbiórek oraz dziewięć asyst, a w ostatniej odsłonie trafił wszystkie pięć oddanych rzutów za trzy.

Portland Trail Blazers mieli na swoim koncie cztery zwycięstwa z rzędu, a Damian Lillard w sześciu ostatnich meczach notował średnio aż 48,8 punktu. Teraz przyszło im się mierzyć z Denver Nuggets, którzy po porażce z Detroit Pistons chcieli szybko wrócić na właściwe tory. Gospodarze z Kolorado nadspodziewanie łatwo zdominowali rywali.

Już pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 37:28, a do przerwy było 64:38. Portland Trail Blazers w całej drugiej odsłonie rzucili zaledwie 10 punktów. Trener Terry Stotts nie miał powodów do zadowolenia, funkcjonowanie jego drużyny uległo poprawie w drugiej połowie, ale nie na tyle, aby zagrozić świetnie dysponowanym Nuggets.

Podopieczni Mike'a Malone'a triumfowali ostatecznie 127:99, a po zmianie stron przy rozstrzygniętym już wyniku więcej minuty z obu stron dostali rezerwowi. Damian Lillard, który ostatnio spisywał się tak fantastycznie tym razem zdobył 21 punktów i dziewięć asyst, ale trafił zaledwie 8 na 23 oddane rzuty z gry.

Denver trafili 50-procent oddanych prób z dystansu (17/34), zanotowali 50 zbiórek i 30 drużynowych asyst. Nikola Jokić miał 29 "oczek", 13 zbiórek, dziewięć asyst, dwa przechwyty, trzy bloki i otarł się o triple-double. To ich 35. zwycięstwo w sezonie zasadniczym.