EBL. Głośne "WKS" w hali Orbita. Śląsk Wrocław dał popis!

WKS Śląsk Wrocław nie dał żadnych szans PGE Spójni Stargard. Gospodarze po świetnej drugiej kwarcie (31:9) pokonali rywali 85:65.

Patryk Pankowiak
koszykarze Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: koszykarze Śląska Wrocław
WKS Śląsk przeprowadził prawdziwy szturm w drugiej kwarcie sobotniego meczu. PGE Spójnia była bezradna, podczas gdy gospodarze prezentowali się koncertowo. Już do przerwy było 54:28 dla podopiecznych Olivera Vidina. Druga połowa potwierdziła wyższość "Wojskowych".

- Wrocławianie urządzili sobie konkurs wsadów - śmiali się komentatorzy Polsatu Sport, Rafał Juć i Tomasz Jankowski. Mathieu Wojciechowski, skrzydłowy Śląska po jednym ze swoich dunków uszkodził nawet siatkę, ale chwila przerwy nie wybiła jego drużyny ze świetnego rytmu.

Gospodarze od wyniku 26:21 doprowadzili do stanu 54:28, co tak naprawdę nadało tonu sobotniemu meczowi w hali Orbita. WKS zanotował zryw 28-7, a Devoe Joseph już do przerwy miał na swoim koncie 18 punktów. Amerykanin finalnie zanotował 23 "oczek", a Mathieu Wojciechowski dodał 16 punktów.
PGE Spójnia próbowała odrabiać starty po zmianie stron i pewnym momencie doszła rywali na 15 punktów (54:69), ale to było maksimum, na co było stać tego dnia drużynę Jacka Winnickiego. Joseph przymierzył z dystansu (74:56) i jasne stało się, że WKS dopisze do swojego dorobku 11. zwycięstwo w lidze. Gospodarze zwyciężyli w stosunku 85:65.

Dla Spójni aż 30 punktów rzucił Mateusz Kostrzewski, ale skrzydłowy był obok Tomasza Śniega jedynym graczem, który nie zawiódł. Raymond Cowels trafił tylko raz na dziewięć oddanych prób, Peter Olisemeka miał dwa "oczka", a w debiucie tylko jeden celny rzut z gry oddał podkoszowy Harry Froling. Litwin Jokubas Gintvainis nie zdobył nawet punktu.

WKS Śląsk aktualnie z bilansem 11-10 plasuje się na szóstym miejscu w Energa Basket Lidze. PGE Spójni nie posłużyła reprezentacyjna przerwa, bo ósma drużyna rozgrywek po dwóch ostatnich sukcesach, doznała tym razem porażki. Goście trafili w całym meczu tylko trzy rzuty z dystansu.