Plusy i minusy tygodnia w EBL. Nie oceniaj książki po okładce, a gracze po jednym (pierwszym) meczu

Krzysztof Kaczmarczyk

Nowy początek w Arged BMSlam Stali?

Przedsezonowe transfery w "Stalówce" rozbudziły nadzieje na wielki wynik, a początek sezonu okazał się nie zimnym, a lodowatym prysznicem. Ostrowianie nawet bowiem jak wygrywali, to trener Łukasz Majewski załamywał ręce patrząc na to, co robią jego podopieczni na parkiecie.

W miniony weekend Arged BMSlam Stal w hicie kolejki rywalizowała z Pszczółką Startem Lublin. 9 minut przed końcem przegrywała 54:67 i wszystko zmierzało w wiadomym kierunku.

Wtedy nastąpił jednak punkt zwrotny - zmiana systemu w defensywie, losy spotkania odmienione, mecz wygrany. Czy to okaże się przełomowa kwarta dla całej organizacji? Ostrowianie w końcu pokazali, że są w stanie grać niezły basket. Taurean Green zamiast odpalać rzuty kreował, James Florence w końcu trafiał zza łuku - wydaje się, to właśnie wkomponowanie tych zawodników w odpowiednie role jest kluczowe.

Inny temat jest taki, że w Stali pojawiły się mocne zagraniczne nazwiska, a na największe słowa uznania w tych pierwszych tygodniach zasługują Jakub Garbacz i Szymon Ryżek.

Czy Polski Cukier Toruń zdoła ogarnąć kłopoty i powalczyć o play-off?