78 punktów duetu Nets nie wystarczyło, Celtics wciąż robią niesamowite rzeczy

Kevin Durant i Kyrie Irving spisali się bardzo dobrze, ale Brooklyn Nets mimo wszystko nie dali rady pokonać czołowej drużyny Konferencji Zachodniej. Ciekawie było także w innych meczach, a tych w środę odbyło się w NBA aż 11.

Patryk Pankowiak
Kyrie Irving Getty Images / Justin Ford / Na zdjęciu: Kyrie Irving
Brooklyn Nets mocno zależało, aby podtrzymać serię zwycięstw. Kyrie Irving spędził na parkiecie aż 44 minuty i rzucił w tym czasie 43 punkty (6/11 za trzy) oraz zanotował osiem asyst, a Kevin Durant w 40 minut zapisał przy swoim nazwisku 35 "oczek" (10/10 za 1), 11 zbiórek, osiem kluczowych podań, dwa bloki i dwa przechwyty.

Gwiazdorzy Nets spisali się świetnie, ale nawet ich wspólne 78 punktów nie wystarczyło do tego, żeby pokonać w środę Memphis Grizzlies, drugą drużynę Konferencji Zachodniej i to bez ich pauzującego przez problemy z kolanem lidera, Ja Moranta.

Grizzlies wspięli się na wyżyny w czwartej, decydującej kwarcie. Zabłysnął tam 23-letni rzucający obrońca, Desmond Bane, który rzucił wówczas dziewięć punktów z rzędu. Gospodarze wygrali tę odsłonę 29:16, a cały mecz 132:120.

Co ciekawe, drużyna ze stanu Tennessee bez Moranta ma w tym sezonie bilans 15-2. - Tworzymy jedność. To prawdopodobnie nasza największa zaleta - tłumaczył mediom trener "Niedźwiadków", Taylor Jenkins, którego drużyna odniosła 50. zwycięstwo w kampanii 2021/2022.

Boston Celtics zakończyli serię meczów na Zachodnim Wybrzeżu (4-0) i wrócili w środę do hali TD Garden. Jak się spisali? Kapitalnie. Podopieczni Ime Udoka rozbili Utah Jazz aż 125:97 i zanotowali piąty sukces z rzędu.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 39:24 po pierwszych 12 minutach, a do przerwy było już 68:45. Jayson Tatum 11 ze swoich 26 punktów rzucił w pierwszej kwarcie. Tyle samo "oczek", co Tatum, uzbierał Jaylen Brown, a Marcus Smart miał rekordowe w karierze 13 asyst.

Koszykarze z Bostonu rozpoczęli ten sezon kiepsko, ale teraz bilans 46-28 daje im wysokie czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej, a mają szansę nawet na więcej, na górze tabeli jest bardzo ciasno.

- To szaleństwo, prawda? - pytał retorycznie Jaylen Brown. - Czuję, że ten słabszy początek był dla nas czymś bardzo dobrym. Musieliśmy połączyć pewne kropki. Wiedziałem, że nasza energia się zmieni. Cieszę się, że jesteśmy aktualnie w tym miejscu - zaznaczał.

Jazz w środę trafili tylko 8 na 36 oddanych rzutów z pola. Jedynym, który w ich zespole przekroczył barierę 15 zdobytych punktów, był Donovan Mitchell (37).

Golden State Warriors przerwali pasmo trzech porażek, niespodziewanie pokonując na wyjeździe Miami Heat 118:104. Niespodziewanie, bo zrobili to bez swoich liderów, pauzowali bowiem zarówno kontuzjowany Stephen Curry, jak i Klay Thompson oraz Draymond Green.

Jordan Poole rzucił 30 punktów, a cały zespół z San Francisco uzyskali 41,7-proc. skuteczności w rzutach za trzy (15/36). Dla Heat, którzy doznali 26. porażki w sezonie, 26 "oczek" i dziewięć asyst wywalczył Kyle Lowry.

Bez LeBron James ani rusz. Gwiazdor Los Angeles Lakers nie wystąpił w środowym meczu, bo miał dać odpocząć swoim kolanom. Nie było więc starcia dwóch najlepszych punktujących w NBA, czego jego i Joela Embiida. Kameruńczyk pod nieobecność Jamesa zdobył 30 punktów i 10 zbiórek, a Philadelphia 76ers triumfowali w Kalifornii 126:121.