Oto kandydaci do nagród indywidualnych za sezon 2016/17 w lidze NBA

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Liga NBA ogłosiła kandydatów do nagród indywidualnych za sezon regularny 2016/17. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas gali, która odbędzie się 26 czerwca.

1
/ 7

Kandydaci do nagrody MVP

Russell Westbrook dokonał rzeczy niebywałej. W sezonie zasadniczym zaliczył 42 mecze z triple-double, czym pobił 55-letni rekord Oscara Robertsona. James Harden natomiast został pierwszym w historii NBA graczem, który w trakcie całych rozgrywek zdobył przynajmniej 2000 punktów, a także asystował przy 2000 oczek. Leonard był motorem napędowym Spurs po obu stronach parkietu, zaliczając średnio 25,8 punktu, 5,8 zbiórki i 1,8 przechwytu.

2
/ 7

Kandydaci do nagrody dla najlepszego trenera

Rockets pod okiem D'Antoniego mieli trzeci najlepszy bilans w całej lidze i jedną z czołowych ofensyw. Zdobywali średnio 115,3 punktu na mecz, łącznie trafili rekordowe 1181 rzutów z dystansu. Spurs Gregga Popovicha po raz 20. z rzędu zameldowali się w play-offach, zwyciężając w sezonie zasadniczym 61 potyczek. Heat prowadzeni przez Spoelstrę nie awansowali do play-offów - po bardzo słabym początku rywalizacji (bilans 11-30), zaliczyli kapitalną drugą część rozgrywek (30-11).

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski otwarcie o swoich relacjach z Rafałem Majką. "Wzajemnie się nakręcamy"

3
/ 7

Kandydaci do nagrody dla najlepszego debiutanta

Gdyby nie kontuzja, murowanym kandydatem do zwycięstwa w tej kategorii byłby Joel Embiid. Środkowy notował średnio 20,2 punktu i 7,8 zbiórki, ale wystąpił w zaledwie 31 spotkaniach. Na jego nieobecności skorzystał kolega z drużyny - Dario Saric, który spośród wszystkich debiutantów miał najwięcej meczów z przynajmniej 20 punktami i 10 zbiórkami na koncie. Trzecim kandydatem jest zawodnik Malcolm Brogdon, gracz Milwaukee Bucks - najlepszy debiutant 2016/17 pod względem asyst oraz przechwytów.

4
/ 7

[u][b]

Kandydaci do nagrody dla najlepszego obrońcy[/b][/u]

Green ustanowił rekord życiowy pod względem przechwytów na mecz (średnio 2,03) i przewodził lidze w tym względzie. Kawhi Leonard stoi przed szansą zdobycia tej nagrody trzeci rok z rzędu, co dotychczas udało się wyłącznie Dwightowi Howardowi. Te plany może pokrzyżować jednak Rudy Gobert, który miał średnio 2,6 bloku na mecz i był najlepszym obrońcą obręczy w rozgrywkach zasadniczych.

5
/ 7

Kandydaci do nagrody dla najlepszego rezerwowego

Wszyscy trzej zawodnicy odegrali istotne role w swoich zespołach, mimo że w zdecydowanej większości zaczynali mecze na ławce rezerwowych. Gordon był jednym z najlepszych strzelców w sezonie 2016/17 - łącznie trafił aż 246 rzutów z dystansu. Williams w trakcie rozgrywek przeniósł się z Los Angeles Lakers do Houston Rockets i z ławki wnosił średnio 14,9 punktu. Iguodala z kolei 76 spotkań rozpoczął na ławce, ale swoją grą przyczynił się do najlepszego bilansu Golden State Warriors w całej lidze.

6
/ 7

Kandydaci do nagrody dla gracza, który poczynił największy postęp

Antetokounmpo został piątym graczem w historii NBA, który był liderem swojego zespołu w pięciu kategoriach: punktów, zbiórek, asyst, bloków i przechwytów. Jokić i Gobert znacząco podnieśli swoje średnie statystyki w porównaniu z sezonem 2015/16, a ten pierwszy zaliczył sześć meczów z triple-double na koncie.

7
/ 7

[b]

Ogłoszenie zwycięzców 26 czerwca [/b]

Liga NBA w porównaniu do lat poprzednich zmieniła nieco sposób prezentowania zwycięzców nagród w poszczególnych kategoriach. Do tej pory poznawaliśmy najlepszych w trakcie play-offów. Tym razem triumfatorzy zostaną ogłoszeni 26 czerwca, podczas uroczystej gali organizowanej właśnie z tej okazji w Nowym Jorku. Gospodarzem będzie popularny raper - Drake.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
Czesio1
20.05.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Harden zaliczył w sezonie 2000 asyst? To musiał mieć średnią grubo ponad 20 na mecz. Niech szanowny redaktor dokona stosownej korekty bo zapewne chodziło o 1000 asyst i to jak rozumiem przy za Czytaj całość