EBLK: doskonała kolejka, dużo niespodzianek i popisów strzeleckich

CCC Polkowice pokonało w Krakowie Wisłę CanPack w hicie 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Emocji nie brakowało też w Bydgoszczy, gdzie potrzebna była dogrywka. Niespodziankę odnotowaliśmy z kolei w Gorzowie Wielkopolskim.

Krzysztof Kaczmarczyk

Ślęza zrobiła swoje, debiut Dikeoulakou

Ostrovia walczyła dzielnie na terenie aktualnego mistrza Polski, ale ostatecznie musiała pogodzić się z wysoką, bo 19-punktową porażką. W przekonującej wygranej nie przeszkodził Ślęzie brak Marissa Kastanek.

Po raz pierwszy szansę gry w ekipie Ślęzy miała z kolei Elina Dikeoulakou. Łotyszka w debiucie otrzymała 22 minuty, w których uzbierała 12 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty i... przewinienie techniczne.

Ostrovia w końcówce trzeciej kwarty przegrywała tylko 49:55, ale potem gospodynie przejęły całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ślęza pozostaje zatem w walce o najwyższe lokaty po rundzie zasadniczej.

1KS Ślęza Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 82:63 (26:16, 21:20, 13:15, 22:12)

Ślęza: Treffers 17, Perez 14, Zoll 12 (13 as), Dikeoulakou 12, Kaczmarczyk 10, Ajduković 7, Sklepowicz 4, Sosnowska 2, Szybała 2, Boonstra 2, Ursu-Kim 0.

Ostrovia: Lewis 16, Naczk 15, Jones 8, Mfoula 6, Nowicka 5, Jasnowska 5, Motyl 5, Ruljowa 3, Kowalczyk 0.