Najważniejsze informacje dnia: Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz spada z Energa Basket Liga, z kolei w fazie play-off nie zagra Enea Zastal BC Zielona Góra

Skomentuj 0

Dziękujemy za uwagę! I już teraz zapraszamy na fazę play-off w Energa Basket Lidze na WP SportoweFakty!

Skomentuj 0

To już koniec! Wszystkie wyniki: Śląsk - Rawlplug Sokół 75:76, King - Suzuki Arka 98:93, Legia - Enea Zastal BC 87:81, PGE Sójnia - Polski Cukier Start 99:106, Grupa Sierleccy Czarni - Trefl 83:60, Anwil - BM Stal 86:88, Arriva Twarde Pierniki - Tauron GTK 96:89, MKS - Enea Abramczyk Astoria 92:89.

Skomentuj 0

Koniec! BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrywa 88:86 i kończy rundę zasadniczą na 3. miejscu!

Skomentuj 0

3,6 sekundy do końca, Stal jest plus 2, przerwa dla Anwilu

Skomentuj 0

Minuta! Anwil przegrywa 85:86 i ma piłkę. Gala Mistrzów na stojąco

Skomentuj 0
  • Trwa ostatni mecz! We Włocławku emocje kosmiczne, na 2:11 do końca 82:80 dla Stali!

Skomentuj 0

Arka na finiszu rzuciła się za Kingiem, finalnie szczecinianie wygrali 98:93

Skomentuj 0

Ofensywne granie w Stargardzie dla drużyny Polski Cukier Start Lublin (99:106)

Skomentuj 0

Czarni zbili Trefl 83:60. Sopocianie mimo fatalnej końcówki rundy zasadniczej zagrają w play-off

Skomentuj 0

Koniec meczu w Toruniu i wielka feta, Arriva Twarde Pierniki Toruń wygrała z Tauron GTK Gliwice 96:89 i utrzymuje się w Energa Basket Lidze!

Skomentuj 2
    • arturrybcio Zgłoś komentarz
      I stało się. Kolejny przegrany mecz w końcówce. Polityka klubu i prezesa Dzedzej, ciągle narzekanie na niski budżet, nietrafne transfery zawodników, pochopne oddawanie zawodników do
      Czytaj całość
      innych klubów takich jak Kołodziej i Pluta, którzy mogliby się przydać i coś zawsze rzucić. Trójka młodych zawodników na ławce, która była tylko statystami przez cały sezon. Tylko w Bydgoszczy w mieście 350 tysięcznym cały sport upada i czemu tego głośno nitk nie powie, brak zainteresowania władz miasta i problemy ze sponsorami. Tylko w Bydgoszczy. Tym samym męska i zeńska koszykówka spada do niższych lig. Żal pl co się dzieje w tym mieście ze sportem. Dziennikarze radiowi z radia PIK i regionalnych gazet powinni jasno powiedzieć i napisać na jakim poziomie w Bydgoszczy jest sport. I prośba do Bydgoskich klubów żeby przestali narzekać na brak pieniędzy i niskie budżety bo tylko w Bydgoszczy tak się dzieje, stękanie i narzekanie od lat. Po prostu nędza.

Skomentuj 0

Gorąco we Włocławku, spięcie Victor Sanders kontra Aigars Skele. Sędziowie przy monitorze sprawdzają jak to rozstrzygnąć

Skomentuj 0

Sensacja we Wrocławiu, Rawlplug Sokół pokonał Śląsk 76:75

Skomentuj 0

Twarde Pierniki też chyba zrobią swoje, prowadzą 93:86 z GTK

Skomentuj 0

Gerry Blakes na zwycięstwo! MKS wygrywa z Astorią 92:89! Bydgoszczanie spadają z Energa Basket Ligi

Skomentuj 0

Kucharek, na remis! MKS - Astoria 89:89! Goście mają akcję na wygraną, a może i na utrzymanie!

Skomentuj 0

Bluiett miał dwie trójki, żeby MKS wyszedł na prowadzenie z Asutorią, ale nie wykorzystał tych prób

Skomentuj 0

Rowland przywraca GTK na prowadzenie w Toruniu 83:82

Skomentuj 0

Enea Zastal BC Zielona Góra poza play-off! To już pewne. Zielonogórzanie przegrali z Legią w Warszawie 81:87

Skomentuj 0

Gerry Blakes zza łuku w Dąbrowie Górniczej, MKS przegrywa tylko 87:89 na minutę przed końcem! WOW, co to jest za walka o byt wśród najlepszych

Skomentuj 0

Czy Twarde Pierniki to wypuszczą? 82:81 dla torunian na pięć minut do końca

Skomentuj 0

W Stargardzie Spójnia w końcu doszła Start na remis, ale dwie trójki przymierzył Mateusz Dziemba i jest 89:86 dla ekipy z Lublina

Skomentuj 0

Koniec sezonu dla Zastalu blisko, Legia prowadzi już 87:76, a do końca 90 sekund

Skomentuj 0

Dawno nie byliśmy w Szczecinie, ale tam King bije Suzuki Arkę 83:61

Skomentuj 0

Sterling Gibbs zza łuku! Twarde Pierniki prowadzą 80:79 z GTK! Ależ zwrot sytuacji w Toruniu

Skomentuj 0

Wielkie emocje we Włocławku, Michał Michalak równo z syreną, Stal prowadzi po trzech kwartach z Anwilem 66:60

Skomentuj 0

Kacper Gordon za 3, Twarde Pierniki przegrywały już tylko 75:77, ale szybko trafił Earl Rowland

Skomentuj 0

Legia wygrywając z Zastalem rozstrzygnie walkę o play-off. Na chwilę obecną prowadzi 78:69

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Twarde Pierniki są -5, Astoria jest +4 - trwa wielka wojna o pozostanie w Energa Basket Lidze

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Trefl w meczu o play-off gra fatalnie! 44 punkty w 29 minut, Czarni prowadzą +12

Skomentuj 0

Bluiett gra wielki mecz na zakończenie sezonu, ale Astoria trzyma się dzielnie i prowadzi 77:72 z MKS-em

Skomentuj 0

Czy Twarde Pierniki zdołają się obronić przed spadkiem?

Skomentuj 0

W walce o utrzymanie wygląda na to, że torunianie muszą liczyć na siebie i ograć Tauron GTK. Mają na to ostatnią kwartę

Skomentuj 0

10 punktów Sterlinga Gibbsa w krótkim okresie czasu, ale jego Twarde Pierniki nadal przegrywają (69:75)

Skomentuj 0

Trevon Bluiett za trzy na koniec trzeciej kwarty, MKS przegrywa 65:67 z Astorią, Twarde Pierniki trzymają kciuki

Skomentuj 0

Sokół chce sensacji we Wrocławiu. Bez Sandersa i Spencera przegrywa tylko 61:63 po trzech kwartach

Skomentuj 0

Szybko Anwil wrócił do meczu ze Stalą - z minus 14 do minus 4 (49:53)

Skomentuj 0

Trefl nie może odpowiedzieć na grę Czarnych, przegrywa 39:52, play-off ratuje sopocianom Legia, która prowadzi z Zastalem po trzech kwartach 70:66

Skomentuj 0

69:56 dla GTK w Toruniu. Co tam się dzieje!

Skomentuj 0

Cios za cios w Dąbrowie Górniczej, fani Twardych Pierników zejdą na zawał!

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Astoria z kolei prowadzi w Dąbrowie Górniczej 58:56. Na ten moment Arriva Twarde Pierniki są poza EBL!

Skomentuj 0

Coraz większe ciśnienie w Toruniu - Tauron GTK odjeżdża na 63:54!

Skomentuj 0

Kryzys w hicie opanowała też Stal, która ponownie prowadzi dwucyfrowo z Anwilem (49:39)

Skomentuj 0

Zastal po złej drugiej kwarcie, po przerwie znów walczy o swoje, przegrywa tylko 58:62 w Warszawie z Legią

Skomentuj 0

Dodajmy, że GTK miało już nawet dziewięć punktów przewagi, obecnie jest 55:50 dla gliwiczan

Skomentuj 0

Drugie połowy poszły i coraz więcej emocji w Toruniu, bo Astoria odskoczyła MKS-owi na sześć punktów

Skomentuj 0

Wyniki po pierwszych połowach: Śląsk - Sokół 47:39, King - Arka 45:32, Legia - Zastal 46:41, Sójnia - Start 42:49, Czarni - Trefl 44:36, Anwil - Stal 35:41, Twarde Pierniki - GTK 43:47, MKS - Astoria 41:44

Skomentuj 0

Pary play-off po pierwszych połowach 30. kolejki to Śląsk - Trefl, King - Anwil, Stal - Czarni, Legia - Spójnia

Skomentuj 0

Przy aktualnych wynikach z ligi spada Arriva Twarde Pierniki Toruń, a poza play-off jest Enea Zastal BC Zielona Góra!

Skomentuj 0

Skomentuj 0

W Toruniu Twarde Pierniki nie mogą złapać GTK, bo kapitalnie gra Earl Rowland. Goście schodzą do szatni prowadząc 47:43

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Astoria robi co może, żeby się uratować. Pierwszą połowę wygrała w Dąbrowie Górniczej z MKS-em 44:41

Skomentuj 0

Niespodzianką pachnie w Stargardzie - Start po 20 minutach prowadzi z PGE Spójnią 49:42

Skomentuj 0

Zawodnicy są już w szatni we Wrocławiu, gdzie Śląsk ma osiem punktów przewagi nad Rawlplug Sokołem Łańcut (47:39)

Skomentuj 0

Zakończyła się już pierwsza połowa w Warszawie - Legia prowadzi z Enea Zastalem BC 46:41

Skomentuj 0

Coraz goręcej we włocławskiej Hali Mistrzów! Anwil już skasował ucieczkę Stali, która prowadzi już tylko 35:32

Skomentuj 0

Trefl stoi w Słupsku, przegrywa 26:38, ale play-off sopocianom ratuje Legia, która prowadzi z Zastalem 42:36

Skomentuj 0

Skomentuj 0

16 punktów i pięć asyst ma już Earl Rowland - Twarde Pierniki nie mają recepty na lidera Tauron GTK, a gliwiczanie prowadzą 39:31

Skomentuj 0

W Dąbrowie Górniczej budzi się Gerry Blakes, ale Astoria dalej jest na minimalnym prowadzeniu (41:38)

Skomentuj 0

20:5 w drugiej kwarcie prowadzi Legia z Zastalem w drugiej kwarcie, tym samym odrabiając w mig dwucyfrowe straty. Totalnie załamała się gra zielonogórzan

Skomentuj 0

Co w walce o utrzymanie? Astoria prowadzi z MKS-em 35:31, a Tauron GTK z Arriva Twardymi Piernikami 33:26. Czy torunianie odwrócą losy? Nikt nie chce spaść do Suzuki 1LM

Skomentuj 0

Czarni prowadzą z Treflem 29:23. Przy tym wyniku, jak i pozostałych obecnie rezultatach, słupszczanie zakończyli by rundę na 6. miejscu

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Walka Astorii o życie w Dąbrowie Górniczej na chwilę obecną na remis (31:31)

Skomentuj 0

A w stolicy Legia Warszawa dopadła już Enea Zastal BC Zielona Góra (31:32)

Skomentuj 0

Zębski zza łuku, Stal prowadzi we Włocławku 33:19. Dzieje się!

Skomentuj 0

GTK w Toruniu gra bez Malachiego Richardsona, a prowadzi 29:22. Twarde Pierniki walczą o życie przypomnijmy

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Ciekawie we Włocławku, gdzie Anwil po pierwszej kwarcie przegrywa ze Stalą 17:28. Już 11 oczek ma na swoim koncie Nemanja Djurisić

Skomentuj 0

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Tauron GTK Gliwice 22:26, Earl Rowland ma już 12 punktów. Z tego cieszy się Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, która ma punkt przewagi nad MKS-em w Dąbrowie Górniczej

Skomentuj 0

Kto obejdzie się smakiem w temacie gry w play-off?

Skomentuj 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Trefl Sopot 28:20! Niesamowite rzeczy, tu się będzie działo do końcowych sekund tak nam się wydaje

Skomentuj 0

Legia Warszawa - Enea Zastal BC Zielona Góra 17:27 po pierwszej kwarcie, goście nie odpuszczą gry w play-off!

Skomentuj 0

MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 24:21 po 10 minutach gry, 13 punktów ma już Bluiett. Taki wynik oznacza, że Astoria żegna się z PLK bez względu na wynik w Toruniu

Skomentuj 0

Trevon Bluiett show w Dąbrowie Górniczej, cieszą się fani MKS-u i... cały koszykarski Toruń. MKS prowadzi po pierwszej kwarcie

Skomentuj 0

Astoria cały czas prowadzi z MKS-em, który ponownie musi sobie radzić bez Ousmane Drame

Skomentuj 0

Start chyba chce mocno zakończyć nieudany sezon, prowadzi w Stargardzie z PGE Spójnią 19:12

Skomentuj 0

Czarni - Trefl 21:12, Zastal prowadzi na Legii - gdyby to wszystko tak się skończyło, cała trójka będzie miała identyczny bilans na koniec rundy zasadniczej

Skomentuj 1
      • Fori2689 Zgłoś komentarz
        Niestety nic nie ratuje Zastalu.. Mają gorszy bilans męczy z tymi zespołami

Co na innych parkietach? Pewny jedynki Śląsk prowadzi z Sokołem 22:15, Zastal sensacyjnie prowadzi z Legią 24:12, a Anwil remisuje ze Stalą12:12

Skomentuj 0

Kto opuści Energa Basket Ligę?

Skomentuj 0

Trefl bije się mocno w słupskiej Gryfii - prowadzi 15:14

Skomentuj 0

11:2 dla GTK w Toruniu, Astoria zaciera ręce. Prowadził nawet 18:13 w Dąbrowie Górniczej, ale trzecią trójkę trafił Maciej Kucharek

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Hitem ostatniej kolejki jest spotkanie Anwil - Stal, tam na chwilę obecną 3:6

Skomentuj 0

W Toruniu z kolei prowadzi GTK 6:0 - w tym układzie to Twarde Pierniki spadają z EBL!

Skomentuj 0

Mocno w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła Astoria - po trzech minutach prowadzi 9:5

Skomentuj 0

Czarni rozpoczęli walkę o play-off od prowadzenia 5:0 z Treflem. Sopocianie w ostatnim czasie kolekcjonują porażki... a dziś ponownie grają bez Garretta Nevelsa

Skomentuj 0

No i zaczęło się! Ostatnia seria spotkań sezonu zasadniczego w Energa Basket Lidze właśnie wystartowała

Skomentuj 0

"O nic" zagrają dziś Tauron GTK Gliwice, MKS Dąbrowa Górnicza, Suzuki Arka Gdynia, Rawlplug Sokół Łańcut i Polski Cukier Start Lublin. Te drużyny nie mają szans na play-off, nie grozi im też spadek

Skomentuj 0

Wiadomo, że po rundzie zasadniczej pierwsze miejsce zajmie WKS Śląsk Wrocław, a za ich plecami rywalizację zakończy King Szczecin. Nie wiadomo natomiast z kim zagrają w pierwszej rundzie play-off. Na chwilę obecną... nie znamy w ogóle żadnej pary!

Skomentuj 0

Ciekawie też w walce o play-off. Tutaj walczą Trefl Sopot, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk i Enea Zastal BC Zielona Góra! Co ciekawe Trefl i Czarni zagrają ze sobą w Słupsku, a Zastal w stolicy z Legią

Skomentuj 0

Najważniejsze rzeczy? O utrzymanie w EBL walczą Arriva Twarde Pierniki Toruń i Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. W lepszej sytuacji są torunianie, który mają swój los w rękach i grają we własnej hali z Tauron GTK Gliwice. Astoria musi wygrać w Dąbrowie Górniczej i liczyć na porażkę Twardych Pierników

Skomentuj 0

To już dziś! O godz. 17:30 rozpocznie się osiem meczów Energa Basket Ligi. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia!