Zielonogórzanie rywala sobotniego półfinału poznają jeszcze w czwartek wieczorem - będzie nim triumfator meczu Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, który rozpocznie się o godzinie 20:40. Relacja w WP SportoweFakty, zapraszamy

22 punkty Freimanisa, 20 Lundberga i spokojny triumf - Zastal zrobił pierwszy krok do pierwszego trofeum w tym sezonie

Enea Zastal BC pierwszym półfinalistą Suzuki Pucharu Polski! Pewny triumf mistrzów Polski i pierwszy krok w kierunku trofeum

Freimanis tym razem z półdystansu i już jest najskuteczniejszym graczem meczu

Wołoszyn z połowy! Równo z syreną czasu akcji! WOW!

Ale od czego w Zastalu jest Freimanis... Łotysz skuteczny na dystansie

Trafił Witliński, trafił Wołoszyn... wynik dla Arki ponownie nie jest taki zły

Teraz już Groselle kończy sam - dodatkowo ma rzut wolny

Groselle do Freimanisa - popisowa akcja wysokich Zastalu

Minuta czwartej kwarty za nami, wynik bez zmian

Zastal miał już +21, ale Arka się nie poddaje. Przed decydującą częścią sytuacja ekipy z Trójmiasta jest jednak trudna

Freimanis na posterunku - odpowiada trafieniem zza łuku

Tym razem zza łuku skutecznie Vragović

Lekki przestój Zastalu i Arka pracuje nad wynikiem - z dystansu trafił Malczyk

Kontra i efektowny wsad Kołodzieja, oj Tabak się zdenerwował...

Czy Iffe Lundberg będzie najskuteczniejszym zawodnikiem meczu?

"Trójka" plus wsad w kontrze Berzinsa - Zastal ucieka na bezpieczną odległość

Przerwa dla Asseco Arki Gdynia

Lundberg od kosza do kosza z faulem!

Wielka dominacja Groselle'a pod atakowaną tablicą - zbiera wszystko co nie wpadnie kolegom

Vragović z drugą "trójką" na swoim koncie - to również... drugie trafienie Arki z dystansu

Wadowski opuścił parkietu - uraz stawu skokowego

Groselle mocno rozochocony pierwszą udaną akcją - dołożył dwie zbiórki w ataku, ale nie wykorzystał żadnego z dwóch rzutów wolnych

Lundberg w końcu "otworzył" Groselle'a, który w 21 minucie trafił pierwszy rzut z gry

Zastal zaczął od prostej straty, Arka od łatwych punktów Wołoszyna

Druga połowa czas start. Czy Arka zdoła się podnieść? Czy Stelmet będzie już tylko powiększał prowadzenie?

Czy Asseco Arka zdoła jeszcze wrócić do meczu?

Iffe Lundberg, Adam Hrycaniuk i Rolands Freimanis - to trójka najskuteczniejszych zawodników meczu

Zastal ma 6 celnych rzutów z dystansu przy zaledwie jednym takim Arki. Ma też tylko 4 straty przy 8 ekipy z Gdyni

Freimanis tuż przed końcową syreną - Zastal schodzi na przerwę z rekordową siebie przewagą 13 punktów!

Akcja "z deski" zakończona rzutem Freimanisa za trzy punkty - idealnie wykorzystany czas

Lundberg wjechał pod kosz po autostradzie zbudowanej przez defensywę Arki, potem sprytnie wymusił przewinienie w ataku Wołoszyna

Pewność siebie, spokój, opanowanie - tak punktuje Richard

Richard sprytnie spod Hrycaniuka, ale ten szybko odpowiedział pod drugim koszem

Hrycaniuk vs Groselle: 11:1!

Hrycaniuk z reprezentacyjną formą! Ponownie ograł Groselle'a! Tym razem trafił nawet z faulem

Lundberg z przechwytem i dobrze wykończonym szybkim atakiem

Coraz skuteczniejszy Zastal - "trójka" Koszarka i faworyt jest +7

13 minuta meczu - dopiero teraz pierwszy swój punkt zdobył Groselle

Zastal z dystansu ma 4/11, Arka zaledwie 1/6

Kolejna "trójka na koncie Zastalu i szybka reakcja trenera Arki

Williams pofrunął na atakowanej desce, ładna zbiórka i skuteczna dobitka

Trafia Witliński, Arka prowadzi - wraca Lundberg

Początek drugiej kwarty, a Put już z trzema przewinieniami

Jesteś zaskoczony, że Asseco Arka trzyma się dzielnie?

Żadna z drużyn nie podreperowała już swojego konta punktowego. Po 10 minutach mamy 17:17

Trafił Wołoszyn, trafił Put, zatem nadal remis

Arka się trzyma, po skutecznej akcji Witlińskiego mamy remis

7 minut gry, 10 punktów Lundberga - on gra w innej lidze

Hrycaniuk ogrywa Groselle'a, wymusza jego, przewinienia, trafia z linii rzutów wolnych...

Z dystansu tym razem trafił Richard i tym razem to Zastal ma dwa "oczka" więcej od rywali

Z dystansu przymierzył Vragović i to Arka jest na prowadzeniu

Warto dodać, że Iffe Lundberg turniejem w Lublinie żegna się z Enea Stelmetem BC Zielona Góra. Jego nowym pracodawcą będzie CSKA Moskwa!

Lundberg zaczął idealnie - pierwsza "trójka" na koncie Duńczyka

Groselle vs Hrycaniuk. 4:0 dla Bestii!

Tym razem Lundberg w roli egzekutora - skutecznie z półdystansu

Lundberg do Berzinsa i wynik meczu otwarty

Już po prezentacji, za chwilę zaczynamy Suzuki Puchar Polski 2020/2021!

Enea BC Stelmet niemal tradycyjnie dziś bez Blake'a Reynoldsa

Asseco Arka dziś bez Filipa Dylewicza. W składzie pojawi się za to Krzysztof Szubarga

Oba zespoły zmierzyły się już w tym sezonie w Energa Basket Lidze - w Zielonej Górze Enea Zastal BC wygrał 104:58

Kto zostanie pierwszym półfinalistą Suzuki Pucharu Polski?

Suzuki Puchar Polski, czyli walka o pierwsze trofeum w sezonie 2020/2021. Na inaugurację turnieju rozgrywanego tym razem w Lublinie Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzy się z Asseco Arką Gdynia