• 12 : 17
  • 13 : 16
  • 16 : 13
  • 15 : 22

Kolejny mecz Polek w "bańce" w Rydze już w sobotę. Będzie to rewanżowe starcie z Białorusinkami. Zapraszamy na WP SportoweFakty

Białoruś - Polska 56:68

Wielki mecz Polek! 23 punkty Marissy Kastanek, 15 "oczek", 6 asyst i 5 zbiórek Weroniki Gajdy!

Koniec, mamy to! Polki sprawiły wielką niespodziankę i pokonały Białorusinki 68:56!

Kastanek wymusza przewinienie i wędruje na linię rzutów wolnyc

Przerwa dla Polski

Verameyenka skutecznie z linii rzutów wolnych

4 sekundy do końca - mamy pierwszą wygraną w eliminacjach!

Przerwa dla Białorusi

29 sekund do końca - Rytsikava na linii

Myli się Rystikava z dystansu!

65 sekund do końca! Polki mają14 punktów przewagi! Pierwsza wygrana w eliminacjach na wyciągnięcie ręki!

Gajda równo z syreną czasu akcji!

Nie trafiła Skobel, ale piłkę zbiera Rembiszewska

Gajda, Gajda, Gajda! Coraz bliżej wygranej!

Na kolanach walczą Polki o piłkę i... i mają ją! 130 sekund do końca

Papova z trudnej pozycji, ale kapitalną zespołową akcją odpowiadają POLKI!

Jest przełamanie Skobel! Ależ to było potrzebne!

Nie trafia Bentley, mamy piłkę

Jest wielka wola walki w naszej drużynie! To daje nadzieje na wielką niespodziankę!

Gajda po końcowej - Polki mają 11 punktów przewagi!

Dowiozą...?

Każdy punkt na wagę złota - Kastanek bezbłędna na linii

GAJDA ZA 3!!!

Była szansa na łatwe punkty, ale Papova sięgnęła blokiem Skobel w kontrze

Borkowska dorzuca cenne punkty z linii

Białorusinki były już punkt za Polkami. Odpowiedź naszych? "Trójka" Adamowicz!

Papova niemiłosiernie ogrywa Kaczmarczyk, na boisko wraca z kolei Kastanek

Papova indywidualnie pod kosz - to na pewno zawodniczka, która może zrobić różnicę

Niestety zaczynamy od faulu w ataku Kaczmarczyk

Przed nami ostatnie dziesięć minut meczu w Rydze!

Czy Polki zdołają dowieźć ten sukces do końca meczu?

Kapitalna akcja Podgórnej z Telegną! Są punkty, Polki mają pięć "oczek" przewagi

Udało się wybronić akcję rywalek - Polki mają ostatnią akcję w tej kwarcie dla siebie

Było blisko, ale Verameyenka dosięgnęła swoimi długimi ramionami Telengę...

Cztery punkty z rzędu Likhtarovich i Białorusinki odrobiły niemal wszystkie straty

Telenga w tłoku do Kaczmarczyk uff udało się

Inkina zameldowała się po raz pierwszy na parkiecie i od razu trafiła z półdystansu

Na problemy - Kastanek. Tym razem umiejętnie wymusiła przewinienie tuż przed upływem czasu akcji

Jest przełamanie - Gajda do Kaczmarczyk i mamy punkty z kontry

Kastanek najpierw spudłowała spod samego kosza, ale szybko odrobiła piłkę w defensywie notując przechwyt - brakuje punktów

Coraz lepsza Papova sprawia, że przewaga topnieje w oczach

Problemy Skobel widzi trener Kovacik - nasza rzucająca wraca na ławkę

Nie może się wstrzelić Skobel, która pudłuje z zupełnie otwartych pozycji

Białorusinki rozpoczęły jednak ze zdecydowanie większą energią - z punktowaniem ruszyła też Papova

Dobry początek drugiej połowy - tym razem skutecznie pod koszem Telenga

Najpierw z otwartej pozycji za 3 nie trafiła Skobel, ale po zbiórce w ataku poprawiła Gajda

Czas na drugą połowę! Walczymy!

W grze Polek widać duży entuzjazm i energię - gdy dodamy do tego skuteczność na dystansie efekt tej mieszanki daje na chwilę obecną znakomity efekt

Co ciekawe kluczową postacią jest Weronika Gajda - z nią na parkiecie Polki są 11 "oczek" na plusie

15 punktów (3/6 z dystansu), 2 zbiórki, 2 przechwyty i asysta - to aktualne liczby Marissy Kastanek

Czy Polki zdołają sprawić sensację?

Na szczęście rywalki nie wykorzystały swoich dwóch akcji i Polki mają osiem punktów zaliczki po pierwszej połowie!

Niestety fatalna strata tuż po przerwie dla trenera Kovacika...

Dla odmiany - Białorusinki wykorzystały pierwszą próbę z dystansu - trafiła Likhtarovich

Ależ kontra Polek! Sklepowicz do Adamowicz i siódmy ceny rzut z dystansu!

Telenga do Gajdy i szósta "trójka" poleciała do kosza po akcji zawodniczek CCC Polkowice

Niestety dwa proste błędy, dwie skuteczne akcje Verameyenki i przewaga stopniała

Kastanek bezbłędna i Polska ma 9 punktów więcej do faworyzowanych rywalek

Za chwilę na linii rzutów wolnych pojawi się Kastanek, która na swoim koncie ma już 11 "oczek"

Długo wynik nie chciał się zmienić, ale w końcu udało się to Sklepowicz, która ładnie spenetrowała pod kosz

Są pozycje, ale niestety rzuty zza łuku przestały wpadać

Kolejne punkty Kastanek - tym razem trafia z półdystansu - rekordowa przewaga Polek

Doskonale na początku meczu spisuje się Kastanek - tym razem wykreowała Telengę

Jest zaskoczenie tak dobrym początkiem meczu w wykonaniu Polek?

Polki mają 5/8 z dystansu oraz 1/12 z półdystansu i 0/2 z linii rzutów wolnych... Szkoda, bo ta przewaga mogła być zdecydowanie lepsza

Kastanek z dystansu równo z końcową syreną! Polki prowadzą 17:12 po pierwszej kwarcie

Niestety uciekły dwa punkty z linii rzutów wolnych - nieskuteczna w tym elemencie Kamila Podgórna

Adamowicz z półdystansu - to pierwsza skuteczna próba "za dwa"

Polki z dystansu, Białoruś pod kosz - tam jest największa siła ekipy prowadzonej przez doskonale znaną w Polsce Natalię Trafimawą

Tym razem Adamowicz w roli egzekutorki, a Gajda jako asystująca - czwarta "trójka" na koncie Polski!

Białorusinki na chwilę wróciły na prowadzenie, ale odpowiedziała rzutem zza łuku Kaczmarczyk po asyście Adamowicz

Niestety oprócz "trójek" Kastanek słabo to wygląda w ofensywie - 0/7 "za 2"

Hasper pod koszem nie ma sobie równych - silna zawodniczka ponownie kończy akcję z faulem

Kastanek ma wolną rękę u trenera Kovacika - drugi celny rzut zza łuku na jej koncie

Zbiórka w ataku młodej Borkowskiej, a z dystansu bez zastanowienia trafiła Kastanek

Akcję po trójkącie z faulem wykończyła Hasper

Minuta gry na za nami - wynik ani drgnął, na początku dużo niedokładności po obu stronach

Polki do tej pory nie wygrały jeszcze żadnego meczu w eliminacjach przegrywając dwukrotnie z liderkami grupy Brytyjkami

Kto wygra mecz?

O godzinie 13:00 rozpocznie się trzeci mecz eliminacji kobiecego EuroBasketu - Polki zagrają z Białorusinkami. Mecz rozegrany zostanie na Łotwie, konkretnie w Rydze. Właśnie tutaj zorganizowana jest "bańka" podczas tego okienka eliminacyjnego