Faul w ataku Hrycaniuka - czy Anwil to wykorzysta?

Milicic szuka optymalnego zestawienia na parkiecie, ale dziś w Anwilu nie funkcjonuje praktycznie nic

Koszarek daje Stelmetowi 13 punktów przewagi

Stelmet szubko wyhamował pościg Anwilu

Kelati skutecznie spod kosza, a kolejny rzut przestrzelił Jaramaz

Tym razem ponad 3 minuty włocławianie czekali na pierwsze punkty w kwarcie - Dmitriew z akcją 2+

Anwil gra na razie bardzo źle i jeżeli nic się nie zmieni, za chwilę może być po meczu

Koszarek zza łuku - rekordowa przewaga Stelmetu

Anwil nie może trafić i Stelmet ucieka po punktach Hrycaniuka

Chyliński nie może trafić. Koledzy kreują mu otwarte pozycje, ale ten nie może trafić

Przerwa dobiegła końca - ostatnie narady i wracamy do gry

Mistrzowie Polski mają siedem punktów przewagi po pierwszej połowie - Anwil na pewno się jednak nie podda!

Chyliński po przerwie pudłuje, Kelati trafia

Faul w ataku Dragicevicia - to kolejny zawodnik Stelmetu BC z trzema przewinieniami

Wolny po wolnym i Anwil zbliża się do Stelmetu BC

Niesamowite boje pod koszem z zielonogórzanami toczy Leończyk

Manewry Leończyka pod koszem i kolejne punkty na jego koncie.

Djurisić do Dragicevicia - ten drugi powiększa konto Stelmetu spod samego kosza

Jaramaz w końcu pod kosz i pierwszy jego celny rzut z gry

Leończyk nie wykorzystał kontry, a w odpowiedzi Zamojski wykorzystał tylko jeden rzut wolny

Jaramaz również z dużymi problemami ze skutecznością

Leończyk oszukał pod koszem Djurisicia

Trzecie swoje przewinienie popełnił właśnie Mokros

Jaramaz z linii rzutów wolnych zdobywa pierwszy punkt dla Anwilu w drugiej kwarcie - minęły 4 minuty gry

Mistrzowie na rekordowym, bo 8-punktowym prowadzeniu

Łączyński ukarany przewinieniem technicznym za komentowanie decyzji sędziowskiej - chwilę wcześniej ci odgwizdali mu przewinienie na Gruszeckim

Chyliński nie może się wstrzelić i konto punktowe Anwilu stoi w miejscu

Kelati skutecznie zza łuku i Stelmet BC ponownie ucieka na sześć oczek

Djurisić pokazał dużą siłę pod atakowanym koszem i zdobył ważne punkty

Łączyński chciał rozpocząć kwartę od trójki z kontry, ale niestety dla siebie i Anwilu nie trafił

Niemal równo z syreną trafił Hrycaniuk i to Stelmet BC prowadzi minimalnie po pierwszej kwarcie

Łączyński i trzecia trójka na koncie Anwilu

Zza łuku łatwiej w porównaniu z linią rzutów wolnych - trójka Dmitriewa

Drugie przewinienie Dragicevicia, a Dmitriew nie wykorzystuje dwóch rzutów wolnych

Dragicević wykorzystał swoją pierwszą okazję do zdobycia punktów

Washington zza łuku, Anwil prowadzi!

Anwil mógł doprowadzić do remisu, jednak Sobin spudłował dwa rzuty wolne

Wyczyn Sobina skopiował Dmitriew

W końcu i Anwil otwarł swoje konto punktowe - Sobin wepchnął pod kosz Mokrosa i trafił półhakiem

Chyliński miał otwartą pozycję do rzutu zza łuku, ale piłka wykręciła się z obręczy

Moore z półdystansu i już 6:0 dla mistrzów Polski

Anwil zaczął bardzo nerwowo, za to Stelmet wykorzystuje niemal wszystko co ma

Sędziowie meczu: Piotr Pastusiak, Marek Maliszewski, Dariusz Zapolski

W Arenie Ursynów spodziewany jest dziś komplet publiczności. Wszystkie bilety zostały bowiem wyprzedane!

W obecnym sezonie Stelmet BC rywalizował już z Anwilem na parkietach PLK. Obie drużyny spotkały się ze sobą w grudniu i w Zielonej Górze mistrzowie Polski wygrali 82:74. Po 14 punktów dla triumfatorów wywalczyli Nemanja Djurisić i Thomas Kelati. Wśród pokonanych brylował Tyler Haws, autor 26 oczek.

Stelmet BC z kolei "po drodze" pokonał Polski Cukier Toruń (79:55) i PGE Turów Zgorzelec (69:64)

Anwil w drodze do finału okazał się lepszy od MKS-u Dąbrowa Górnicza (73:67) i Miasta Szkła Krosno (77:68)

Stelmet BC po raz ostatni z tego trofeum cieszył się w 2015 roku, Anwil z kolei po Puchar Polski sięgnął ostatnio... 10 lat temu

25 minut pozostało do finałowego meczu Pucharu Polski, w którym Stelmet BC Zielona Góra zmierzy się z Anwilem Włocławek