Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Udane starty Polaków we Francji. Jest rekord życiowy

Natalia Kaczmarek odniosła kolejne zwycięstwo w sezonie, rekord życiowy pobił Patryk Wykrota, wartościowy wynik Klaudii Siciarz - poniedziałkowy mityng w Sotteville-les-Rouen był udany dla reprezentantów Polski.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Natalia Kaczmarek Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Im bliżej mistrzostw świata w Eugene, tym z większym zainteresowaniem śledzimy wyniki polskich lekkoatletów. Początek najważniejszej imprezy sezonu już 15 lipca i nie ma wiele czasu na poprawę formy.

Na szczęście wysoką dyspozycję wciąż prezentuje Natalia Kaczmarek. Choć w poniedziałkowym mityngu we Francji Polka nie zbliżyła się nawet do swojego rekordu życiowego (50,16 s), to i tak była zdecydowanie najlepsza na 400 metrów z wynikiem 51,87 s.

W tym samym biegu udział wzięła Kornelia Lesiewicz, jednak finiszowała dopiero na szóstym miejscu (55,44 s). Za młodą sprinterką bardzo trudne miesiące, w których nie omijały jej kontuzje, więc ciężko było się spodziewać by podjęła rywalizację ze swoją koleżanką z reprezentacji.

Trudne chwile polskiej gwiazdy. Czytaj więcej--->>>

Pobyt w Sotteville-les-Rouen dobrze będzie za to wspominał Patryk Wykrota. Polski sprinter najpierw wziął udział w biegu na 100 m. Czas 10,47 s dał mu dopiero siódme miejsce, jednak na 200 m było zdecydowanie lepiej. Nasz zawodnik wygrał z nowym rekordem życiowym 20,67 s!

We Francji wystartował także Kajetan Duszyński. Złoty medalista olimpijski z Tokio był drugi w biegu na 400 m i nie udało mu się złamać granicy 46 sekund (46,23 s). Czy w Eugene będzie szybciej? Musi być!

Z kolei na 100 m przez płotki trzecia była Klaudia Siciarz z wartościowym wynikiem 12,95 s. Na 800 m zobaczyliśmy z kolei Adriannę Czaplę, która zakończyła rywalizację na czwartym miejscu (2,03:70 s).

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

ZOBACZ WIDEO: Co ten bramkarz zrobił?! Niewiarygodny gol
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • collins01 Zgłoś komentarz
  Wyniki raczej średnie ale lepsze mają być potem a nie teraz
  • yes Zgłoś komentarz
   "W tym samym biegu udział wzięła Kornelia Lesiewicz, jednak finiszowała dopiero na szóstym miejscu (55,44 s)" - wynik skojarzył mi się z wynikiem Krysi Kacperczyk. Mam pamięć
   Czytaj całość
   do wyników i pamiętam, że miała 55,44 tyle, że w 1978 roku i do tego w biegu przez płotki... Kaczmarek w tym biegu miała 51,87. Dodam, że 10 dni temu Amerykanka miała na 400 płotki 51,41 - poszukajcie, a znajdziecie bliższe dane w obu sprawach ;) Znalazłem, można sprawdzić...
   • jotwu Zgłoś komentarz
    Podrzędny miting,wyniki bardziej niż podrzędne.
    • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
     Nie ma się czym podniecać: 12.95 Klaudii Siciarz na MŚ w Eugene nie pozwoli na przebrnięcie 1-szej rundy eliminacji. A z wynikiem 55.44 Kornelia Lesiewicz to może nawet nie zdobyć medalu
     Czytaj całość
     na MP Juniorów które zaczną się za 2 dni w Radomiu. W zeszłym roku trener Matusiński chętnie sięgał po 18-letnią Lesiewicz przy wielu okazjach, oszczędzając swoje utytułowane seniorki, ale na Igrzyskach już jej szansy nie dał. Chętnie posłuchałbym co ma do powiedzenia o jej kadrowym szkoleniu w tym roku kiedy dziewczyna "biega do tyłu".
     • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
      Wynik Natalii Kaczmarek 51.87 przy rekordzie życiowym 50,16 to dramat. Oby się okazało, że z założenia był to jakiś bieg treningowy a nie efekt przemęczenia nadmierną ilością
      Czytaj całość
      startów w okresie V-VI.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×