Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

NA ŻYWO. Polscy lekkoatleci rozpoczynają MŚ!

Relację prowadzi : autor:
Tomasz Skrzypczyński

KATARZYNA ZDZIEBŁO SREBRNĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW ŚWIATA W CHODZIE NA 20 KM!! 

 

   

 

Skomentuj 0

Fantastycznie zakończyła się dla Polski pierwsza sesja mistrzostw świata w lekkoatletyce. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na sobotę! 

Skomentuj 0

Dodajmy, że 25-latka pobiła przy okazji rekord Polski (1:27,31 s)! I poprawiła go aż o 87 sekund, który do dziś należał do Agnieszki Dygacz (1:28:58 w 2014). Złoty medal zdobyła Kimberly García Leon, która także pobiła rekord swojego kraju (Peru) wynikiem 1:26,58 s.

 

Skomentuj 0

Już tylko jeden kilometr do mety, a Polka powiększa przewagę i idzie pewnie po srebrny medal mistrzostw świata!

 

 

Skomentuj 0

I Katarzyna Zdziebło jest już druga a do mety zaledwie dwa kilometry!

 

 

Skomentuj 0

Katarzyna Zdziebło już tylko pięć sekund za Chinką!! Polka idzie po srebro - NIESAMOWITA postawa naszej zawodniczki.

Skomentuj 0
 • Na cztery kilometry przed metą sytuacja się nie zmienia - Polka utrzymuje przewagę!

  Skomentuj 0

  Tymczasem Katarzyna Zdziebło coraz bliżej medalu! Polka ma już 49 sekund przewagi nad czwartą zawodniczką, a do mety zaledwie 5 kilometrów!

   

  Skomentuj 0

  Malwina Kopron poza finałem rzutu młotem. W ostatniej próbie eliminacji Polka uzyskuje 70,50 m i daje to jej co najwyżej 14. miejsce. A do finału awansuje najlepsza "12". Niestety, duże rozczarowanie ze strony naszej brązowej medalistki igrzysk olimpijskich z Tokio.

   

   

  Skomentuj 0

  Polka idzie po medal! 

   

  Skomentuj 0

  W drugiej próbie Malwina Kopron notuje próbę nieważną... Komplikuje się sytuacja polskiej młociarki, która w tej chwili jest poza finałem rzutu młotem.

  Skomentuj 0

  Na 8. kilometrze Katarzyna Zdziebło utrzymuje dobre tempo i zajmuje trzecie miejsce ze stratą 20 sekund do prowadzącej dwójki.

  Skomentuj 0

  A tutaj przypomnijmy sobie jeszcze raz bieg polskiej sztafety mieszanej 4x400 i popis Justyny Święty-Ersetic na ostatniej zmianie!

   

  Skomentuj 0

  W pierwszej próbie Polka uzyskuje 68,46 m. Aby wywalczyć awans, trzeba rzucać dalej.

  Skomentuj 0

  Trzymając kciuki za reprezentantkę Polski w chodzie, wracamy na stadion, gdzie eliminacje w rzucie młotem rozpoczyna Malwina Kopron. Minimum kwalifikacyjne wynosi 73,50 m.

  Skomentuj 0

  Po dwóch kilometrach Polka znajduje się w kilkunastoosobowej grupie, która znajduje się kilka sekund za prowadzącą dwójką, którą tworzą Peruwianka Leon i Chinka Qieyang.

   

  Skomentuj 0

  Właśnie wystartowały lekkoatletki w finale chodu na 20 km. Czekamy na pierwszy pomiar czasu, będziemy wypatrywać Katarzyny Zdziebło.

  Skomentuj 0

  Już wiemy, że w finale sztafety mieszanej 4x400 m Biało-Czerwoni ruszą z ósmego, najbardziej zewnętrznego toru. Przypominamy, że finał o godz. 4:50 w nocy.

   

   

  Skomentuj 0

  Przypominamy, że już o godz. 22:10 początek chodu kobiet na 20 km z udziałem Katarzyny Zdziebło. Polka otwarcie mówi, że jest gotowa na miejsce w czołówce. Oby!

  Skomentuj 0

  Z kolei na bieżni początek preliminacji biegu na 100 metrów mężczyzn z udziałem lekkoatletów z państw, które próbują przebić się do światowej czołówki. Cztery biegi, do eliminacji awansuje dwóch najlepszych z każdego i sześciu z najlepszymi czasami z pozostałych miejsc.

  Skomentuj 0

  Na rzutni rozpoczęły się tymczasem eliminacje rzutu młotem kobiet. Wystartowała grupa A, Malwinę Kopron zobaczymy w grupie B. Początek jej serii o godz. 22:30 polskiego czasu.

  Skomentuj 0

  Skomentuj 0

   - Dowiedzieliśmy się o składzie wczoraj wieczorem. Nasza koleżanka zrezygnowała ze startu. To może dało nam dodatkowego kopa i motywację - powiedziała po biegu Iga Baumgart-Witan nt. zamieszania związanego z Anną Kiełbasińską przed kamerami TVP Sport.

  Skomentuj 0

  Oto pełne wyniki eliminacji sztafet mieszanych 4x400 m:

   

     
  Skomentuj 0

  Drugi bieg wygrywa reprezentacja Dominikany, przed Irlandią i Jamajką.

  Skomentuj 0

  Niesamowity bieg Justyny Święty-Ersetic na ostatniej zmianie daje nam finał. Z kim powalczymy o medale? Czas na drugi bieg eliminacyjny.

  Skomentuj 0

  Skomentuj 0

  JEST! Justyna Święty-Ersetic finiszuje na trzeciej pozycji i polska sztafeta mieszana wystąpi w finale MŚ! Bieg wygrała ekipa USA przed Holandią. Polacy uzyskali czas 3:13.70 s.

   

   

   

   

  Skomentuj 1
  • panda25 Zgłoś komentarz
   Brawa dla całej ekipy, ale oddajmy sprawiedliwość - Justyna to "załatwiła" :-)

   Justyna Święty-Ersetic rusza na ostatnią zmianę na piątej pozycji.

   Skomentuj 0

   Karol Zalewski odbiera pałeczkę na siódmej pozycji.

   Skomentuj 0

   Niestety, Polacy po pierwszym okrążeniu na ostatnim miejscu...

   Skomentuj 0

   Ruszyli! Polacy z drugiego toru, po wielki finał!

   Skomentuj 0

   W eliminacjach sztafet Polacy wystartują z drugiego toru. Przypominamy - aby znaleźć się w finale, trzeba zająć miejsce w czołowej trójce. W innym przypadku trzeba będzie liczyć na awans z czasem.

   Skomentuj 0

   Poniżej prezentujemy pełne wyniki grupy B eliminacji rzutu młotem:

    

      
   Skomentuj 0

   Znamy skład polskiej sztafety mieszanej 4x400 m na eliminacje. Biało-Czerwoni pobiegną w składzie: Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic. Początek o godz. 20:45.

   Skomentuj 0

   WOW! Mamy przebudzenie Pawła Fajdka - w drugiej kolejce Polak uzyskał 80,09 m! Tym samym Polak awansował do finału. Brawo!

    

   Skomentuj 1

   Jak przekazał dziennikarz TVP Sport Michał Chmielewski, Anna Kiełbasińska wysłała do mediów oświadczenie dot. jej braku w składzie sztafety mieszanej. Całość zamieszczamy poniżej:

    

    
      

    

    

   Skomentuj 1
   • Raven Zgłoś komentarz
    No to jakaś głowa oficjela powinna polecieć! Trenerzy i zawodnicy nie są od znania regulaminów - tym bardziej szacunek dla Pani Ani że się zainteresował i szkoda że wiedzą się nie
    Czytaj całość
    podzieliła. Jednak lepiej że stało się tak, niż po medalu miała by być dyskwalifikacja

    Paweł Fajdek ma już za sobą pierwszą próbę w eliminacjach rzutu młotem. Wynik? Niestety niezbyt imponujący - 74,63 m. 

    Skomentuj 0

    - Dowiozłem tu najwyższą formę jaką mogłem. W próbach było świetnie a w pierwszym skoku usłyszałem trzask w stopie. Ból niesamowity, dla mnie niestety to koniec sezonu, najlepszego w życiu... - powiedział ze łzami w oczach Norbert Kobielski przed kamerami TVP Sport.

    Skomentuj 0

    I to już oficjalna wiadomość. Norbert Kobielski z powodu kontuzji wycofał się z eliminacji skoku wzwyż. Koniec mistrzostw świata dla Polaka.

     

    Skomentuj 0

    Bardzo niepokojące informacje z Eugene dot. Norberta Kobielskiego...

     

    Skomentuj 0

    Niestety, Kobielski rozpoczął eliminacje skoku wzwyż od strącenia poprzeczki na wysokości 2,17 m.

    Skomentuj 0

    OFICJALNIE!!! 

     

    Anna Kiełbasińska nie pobiegnie dziś w sztafecie mieszanej 4x400. 

     

     

     

    Skomentuj 0

    Już za kilka minut start kolejnych eliminacji, tym razem w skoku wzwyż mężczyzn. W grupie A zobaczymy Norberta Kobielskiego, minimum kwalifikacyjne to 2,30 m, jednak bardzo możliwe że do awansu do finału wystarczy niższa wysokość. Najlepszy wynik Polaka w tym sezonie to 2,27 m.

    Skomentuj 0

    A oto pełne wyniki eliminacji rzutu młotem w grupie A:

       
    Skomentuj 0

    Czekamy na taki uśmiech po finale!

     

     

    Skomentuj 0

    Marcin Wrotyński w ostatniej swojej próbie w eliminacjach rzutu młotem podczas mistrzostw świata w Eugene uzyskuje 73,26 m. Polak kończy więc na dziewiątym miejscu w grupie A i ma tylko iluzoryczne szanse na awans do finału, gdzie pojawi się 12 najlepszych młociarzy. Grupa B rozpocznie o 19:30.

    Skomentuj 0

    Tymczasem gorąco po doniesieniach dot. braku Anny Kiełbasińskiej w składzie sztafety... 

     

    Skomentuj 0

     - Zrobiłem to, co miałem zrobić. Chciałem to załatwić w pierwszym rzucie i się udało. Najważniejszy start jest jutro, wszystkie siły przygotowałem właśnie na ten dzień. Koło jest super przygotowane, mogą być fajne wyniki. Nic tylko rzucać, czuję, że jestem w formie - powiedział po eliminacjach Wojciech Nowicki w rozmowie z TVP Sport.

    Skomentuj 0

    73,55 m - to wynik z drugiej kolejki Marcina Wrotyńskiego. Niestety, Polak wciąż zajmuje ósme miejsce i jest daleko od awansu do finału.

    Skomentuj 0

    I mamy drugiego młociarza który zapewnił sobie awans do finału. Moc pokazał Norweg Eivind Henriksen - wicemistrz olimpijski osiągnął 78,12 m i zakończył tym samym pierwszą kolejkę eliminacji grupy A.

     

    Skomentuj 0

    Marcin Wrotyński w pierwszej kolejce eliminacji uzyskał 73,00 m. Liczymy na poprawę w dwóch następnych kolejkach.

     

    Skomentuj 0

    TAK JEST! Wojciech Nowicki już w pierwszym rzucie przekracza minimum kwalifikacyjne i zapewnia sobie awans do sobotniego finału. Wynik? 79,22m!

     

     

     

    Skomentuj 1

    Tymczasem ruszają eliminacje rzutu młotem mężczyzn. Za kilka minut w kole pojawi się Wojciech Nowicki, dla którego powinna być to formalność.

    Skomentuj 0

    Jak poinformował będący na miejscu reporter TVP Sport Aleksander Dzięciołowski w eliminacjach sztafety mieszanej prawdopodobnie nie pobiegnie Anna Kiełbasińska. Jeśli powodem byłaby kontuzja, byłby to dramat sprinterki, która w tym sezonie zbudowała życiową formę. Jej miejsce zajmie prawdopodobnie Justyna Święty-Ersetic.

     

     

     

     

    Skomentuj 0

    O godz. 22:10 czeka nas pierwszy polski finał, chód na 20 km z udziałem Katarzyny Zdziebło. Polka jest obecnie szóstą zawodniczką światowego rankingu i nie ukrywa, że przyjechała do USA z celem zajęcia miejsca w czołowej "10".

       
    Skomentuj 0

    A tak prezentuje się arena tegorocznych MŚ w Eugene. Co ciekawe, Hayward Field może pomieścić zaledwie 14 500 widzów!

    Skomentuj 0

    Ile medali przywiozą z Eugene nasi lekkoatleci? Wyrównanie wyniku z poprzednich mistrzostw z Dohy - 6 krążków - byłoby wynikiem znakomitym. Czy jest na to szansa? Oto największe nasze szanse na podium według WP SportoweFakty--->>> ZOBACZ TUTAJ

     

    Skomentuj 0

    Wielkie emocje czekają nas o godz. 20:45, na którą to zaplanowano el. sztafety mieszanej 4x400. Polacy, mistrzowie olimpijscy z Tokio, pobiegną w biegu A, silnie obsadzonym. Ich rywalami będą sprinterzy z USA (faworyci do złota), Nigerii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. A bezpośredni awans do finału, który odbędzie się w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu (godz. 4:50) wywalczą tylko trzy sztafety.

    Skomentuj 0

    Pierwszą konkurencją MŚ w Eugene będą eliminacje rzutu młotem. W Grupie A zobaczymy mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego i młodego Marcina Wrotyńskiego, początek o 18:05. W grupie B wystartuje broniący tytułu, czterokrotny mistrz świata Paweł Fajdek. Minimum kwalifikacyjne to 77.50 m.

    Skomentuj 0

    Oto program pierwszego dnia MŚ:

     

    Piątek:

     

    18:05 - rzut młotem mężczyzn - eliminacje (gr. A) ( Wojciech Nowicki, Marcin Wrotyński)

    19:10 - skok wzwyż mężczyzn - eliminacje (Norbert Kobielski)

    19:30 - rzut młotem mężczyzn - eliminacje (gr. B) (Paweł Fajdek)

    20:45 - sztafeta mieszana 4x400 metrów - eliminacje (Polska)

    21:05 - rzut młotem kobiet - eliminacje (gr. A)

    21:30 - 100 metrów mężczyzn - preeliminacje

    22:10 - chód na 20 kilometrów kobiet - FINAŁ (Katarzyna Zdziebło)

    22:30 - rzut młotem kobiet - kwalifikacje (gr. B) (Malwina Kopron)

    00:10 - chód na 20 kilometrów mężczyzn - FINAŁ

     

    Noc z piątku na sobotę:

     

    2:05 pchnięcie kulą kobiet - eliminacje

    2:15 3000 m z przeszkodami mężczyzn - eliminacje

    2:20 skok o tyczce kobiet - eliminacje

    3:00 skok w dal mężczyzn - eliminacje

    3:10 1500 m kobiet - eliminacje (Sofia Ennaoui)

    3:50 100 m mężczyzn - eliminacje

    3:55 pchnięcie kulą mężczyzn - eliminacje (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk)

    4:50 4x400 m, sztafeta mieszana - FINAŁ (ew. Polska)

     

     

     

     

     

    Skomentuj 0

    Zapraszamy na relację z pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Już w pierwszych godzinach imprezy zobaczymy na starcie polskie gwiazdy, nie zabraknie też medalowych szans!

    Skomentuj 0