Polscy maratończycy bez medalu na ME

Polscy maratończycy nie zdobyli medalu na ME w lekkoatletyce w Monachium. W rywalizacji indywidualnej najlepszy był Adam Nowicki, który zajął 18. miejsce. W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni zajęli 10. lokatę.

Tomasz Skrzypczyński
Adam Nowicki PAP / Na zdjęciu: Adam Nowicki
Po wielkim sukcesie Aleksandry Lisowskiej, która w poniedziałkowe popołudnie zdobyła złoto mistrzostw Europy w Monachium w maratonie kobiet, a razem z koleżankami sięgnęła po brąz, liczyliśmy na walkę o podium także ze strony panów.

Niestety, rywale okazali się zbyt silni dla naszych maratończyków. Adam Nowicki był 18, Arkadiusz Gardzielewski 49, a Kamil Karbowiak 51. Biegu nie ukończył z kolei Kamil Jastrzębski.

Złoto, dosłownie na ostatnich metrach, wywalczył reprezentant gospodarzy Richard Ringer.

Polacy w finale ME! Czytaj więcej--->>>

W klasyfikacji drużynowej triumfowali biegacze z Izraela, przed Niemcami i Hiszpanami. Biało-Czerwoni zajęli 10. lokatę.