Anna Matuszewicz przepadła w eliminacjach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Anna Matuszewicz
Getty Images / / Na zdjęciu: Anna Matuszewicz

Anna Matuszewicz nie zakwalifikowała się do finał skoku w dal na ME w lekkoatletyce. 19-latka zajęła w swojej serii dopiero 11. miejsce z wynikiem 5,93 m.

W tym artykule dowiesz się o:

Wprawdzie minimum kwalifikacyjne w skoku w dal ustalono na 6,75 m, jednak aby znaleźć się w finale, Anna Matuszewicz wcale nie musiała bić swojego rekordu życiowego (6,51 m).

Niestety, w swoim pierwszym starcie na mistrzostwach Europy na otwartym stadionie 19-latka w najlepszej próbie osiągnęła 5,93 m. To było kilkadziesiąt centymetrów za mało, aby marzyć o finale.

Przypomnijmy, że na tegorocznych MŚ U-20 w Cali Matuszewicz zajęła piąte miejsce.