Nie żyje Bohdan Chodakowski

Ukraiński sport poniósł kolejną bolesną stratę. Podczas walk z rosyjskim wojskiem o Bachmut zginął Bohdan Chodakowski. Był mistrzem Ukrainy w skoku o tyczce.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Bohdan Chodakowski Facebook / Na zdjęciu: Bohdan Chodakowski
Od lutego 2022 roku w Ukrainie trwa rozpoczęta przez Rosję wojna. W obronę ojczyzny przed wrogiem zaangażowało się wielu ukraińskich sportowców. Część z nich zginęła podczas walk. Jedną z takich osób jest Bohdan Chodakowski, który stracił życie na froncie w Bachmucie.

"Bohdan oddał życie za wolność Ukrainy. Krwiożerca wojna rozpętana przez Rosję nadal odbiera dumę naszemu narodowi" - informuje portal sport.24tv.ua. Do tragedii doszło 15 maja. Chodakowski w czasie wojny był snajperem. Został śmiertelnie postrzelony przez Rosjan.

W przeszłości Chodakowski trenował skok o tyczce i osiągał duże sukcesy. Był członkiem narodowej kadry i sięgnął po mistrzostwo kraju. Wygrywał też w wielu mitingach organizowanych na terenie Ukrainy.

"Składamy najszczersze kondolencje rodzinie Bohdana. Wieczna pamięć Bohaterowi" - dodało ukraińskie ministerstwo sportu i młodzieży.

Czytaj także:
Bitwa ze zwrotami akcji w Rzymie. Zaskakująca finalistka turnieju
Skandaliczne słowa wiceprezesa niemieckiego związku. Putin się cieszy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×