Polskie gwiazdy w akcji. Święto lekkiej atletyki na Stadionie Śląskim

4 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie z pewnością nie zabraknie wrażeń. W 69. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego wystartuje plejada gwiazd - na czele z reprezentantami Polski.

PS
Anita Włodarczyk PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
69. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego zbliża się wielkimi krokami. Kibice, którzy wybiorą się na Stadion Śląski w Chorzowie, z pewnością nie będą żałować tej decyzji. Znakomicie obsadzony będzie między innymi konkurs rzutu młotem mężczyzn, w którym zobaczymy dwóch najlepszych Polaków - Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka.

Ale nie jest powiedziane, że to między nimi rozstrzygnie się kwestia wygranej, bo obok nich wystartuje także Rudy Winkler, który jako jedyny w tym sezonie rzucił młot poza granicę 80 metrów.

- Konkurs rzutu młotem podczas 69. Orlen Memoriału Kusocińskiego zapowiada się świetnie. W obsadzie są najlepsi zawodnicy, a na trybunach Stadionu Śląskiego z pewnością pojawią się wspaniali kibice. Bardzo lubię startować na tym obiekcie, bo zawsze atmosfera jest wyjątkowa. To pomaga w dalekim rzucaniu, a na takie się nastawiamy - powiedział Fajdek, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W konkursie pań zobaczymy z kolei Anitę Włodarczyk i przekonamy się, w jakiej naprawdę jest formie. Niedawno wystartowała na Tajwanie - wygrała, ale nie zachwyciła, bo młot w ani jednej próbie nie doleciał do 70 metrów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

W akcji na Stadionie Śląskim zobaczymy też szereg czołowych polskich lekkoatletów z innych dyscyplin. Kibicom zaprezentują się m.in. Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Ewa Swoboda (100 m), Natalia Kaczmarek (400 m), czy Piotr Lisek (skok o tyczce). Początek zawodów o godzinie 14:00.

Czytaj także:
Niesamowity Amerykanin. Padł rekord świata w pchnięciu kulą
Udana niedziela polskich lekkoatletów. Fajdek nie miał sobie równych

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×