Wielkie polskie gwiazdy w nowym projekcie. "Bardzo tego brakowało"

"Biegowe 360 stopni - konferencja Zakopane 2023" odbędzie się 21 i 22 października w Centralnym Ośrodku Sportu w stolicy polskich Tatr. Swój udział potwierdziły głośne nazwiska polskiej lekkoatletyki.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Justyna Święty-Ersetic i Aleksander Matusiński Materiały prasowe / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic i Aleksander Matusiński
 - Takiego wydarzenia w polskim bieganiu bardzo brakowało. Kongres dla biegaczy, który pozwoli na uzyskanie wszechstronnej wiedzy oraz zajęcia praktyczne to coś, co jest bardzo potrzebne, by biegać zdrowo, bezpiecznie i z sukcesami - mówi Adam Kszczot, wybitny polski biegacz. "Biegowe 360 stopni - konferencja Zakopane 2023" odbędzie się 21 i 22 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Gwiazdami konferencji będą znakomici polscy biegacze i ludzie związani z bieganiem - oprócz Kszczota do Zakopanego przyjadą także m.in. znani lekkoatleci ze stadionu Joanna Jóźwik i Marek Plawgo, rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjaliści w biegach górskich Edyta Lewandowska i Piotr Herzog, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński, czy trener polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Uczestnicy konferencji spotkają też z trenerami Arturem Kozłowski, Mikołajem Raczyńskim, a także wybitnymi specjalistami z dziedziny social mediów czy medycyny.

- Na wszystkich uczestników czeka cała masa ciekawych wydarzeń, jak spotkania z Aleksandrem Matusińskim, czyli twórcą potęgi polskiego biegania na 400 metrów, czy z Henrykiem Szostem, fenomenalnym maratończykiem. Będzie specjalny panel o bieganiu po czterdziestym roku życia, a także poruszymy wiele zagadnień medycznych związanych z bieganiem, o których opowiedzą dr Urszula Biernat i dr Mateusz Janik Carolina Medical Center, prywatnie biegacz amator, który na swoim koncie ma już maraton. Ale to nie koniec - poranki biegowe, warsztaty praktyczne, kuluarowe rozmowy ze specjalistami czy wreszcie "Bieg na Dychę pod Krokwią" to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy - mówi Artur Kozłowski, redaktor naczelny portalu bieganie.pl.

ZOBACZ WIDEO: "Ludzie Królowej". Nie było nudy. Zobacz o czym mówiły nam polskie gwiazdy

- Jeżeli kochacie bieganie to musicie przyjechać do Zakopanego. Dla mnie Zakopane zawsze było szczególnym miejscem, więc cieszę się, że ta konferencja odbędzie się właśnie tutaj. Podczas dwóch paneli opowiem o sile biegowej oraz o treningu wysokogórskim i jego pochodnych w treningu biegacza. Z ogromną radością zaproszę też w niedzielny poranek na krótki bieg - mówi Kszczot.

Organizatorzy już przyjmują zapisy do udziału w konferencji. W ramach części pakietów istnieje możliwość zakwaterowania w zakopiańskim COS oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dla chętnych przewidziany został również pobyt w pokojach hipoksyjnych, które jako innowacyjne rozwiązanie w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Możliwy będzie również udział w samej konferencji, bez wykupienia zakwaterowania i wyżywienia.

Koszt najtańszego pakietu wynosi tylko 100 złotych, a zapisy do udziału w wydarzeniu "Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023" przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl, a wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/.

Imprezą towarzyszącą konferencji będzie bieg na 10 km, który pod nazwą "Dycha Pod Krokwią" odbędzie się w sobotę późnym wieczorem. Głównym partnerem wydarzenia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jest portal bieganie.pl, a partnerami PZLA, AZS, Kujawy i Pomorze, Mizuno, Polanik, Domtel-Sport, MCC Medale oraz Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają specjalne certyfikaty, a także prospekty szkoleniowe oraz gadżety biegowe.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×