Dyskwalifikacja polskiej gwiazdy na ME

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Katarzyna Zdziebło
Getty Images / Na zdjęciu: Katarzyna Zdziebło

Katarzyna Zdziebło nie ukończyła chodu na 20 km podczas mistrzostw Europy w Rzymie. Dwukrotna medalistka MŚ została zdyskwalifikowana już przed 12. kilometrem.

W tym artykule dowiesz się o:

Z Rzymu Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

- Nawet nie chce mi się gadać. Od miesiąca boli mnie noga, a ból z każdym tygodniem jest coraz większy. Próbuję normalnie trenować i chcę powalczyć o dobry wynik w czasie mistrzostw Europy - mówiła przed wyjazdem do Rzymu Katarzyna Zdziebło w rozmowie z WP SportoweFakty.

Dwukrotna medalistka MŚ w chodzie sportowym znów narzeka na problemy ze zdrowiem. I niestety, jej start na ME nie zakończył się sukcesem.

Polka szybko łapała wnioski o dyskwalifikacje i straciła kontakt z czołówką. Zaraz po przekroczeniu 11. kilometra nasza zawodniczka dostała czwarty wniosek, co automatycznie musiało oznaczać dyskwalifikację.

Przypomnijmy, że na poprzednich mistrzostwach Europy Zdziebło zdobyła w tej konkurencji srebrny medal.

Druga z naszych reprezentantek Olga Chojecka zajęła 12. miejsce z czasem 1:32,34 s. Podwójne zwycięstwo zanotowali gospodarze - wygrała Antonella Palmisano (1:28,09 s), przed Valentiną Trapletti.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty