Co za awans Polaków! Zobacz tabelę medalową ME

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Ewa Swoboda

W niedzielę reprezentanci Polski wywalczyli dwa medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Zobacz, jak przełożyło się to na klasyfikację medalową.

Złoty medal Wojciecha Nowickiego, srebro Ewy Swobody - niedzielny wieczór był bardzo udany dla reprezentacji Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie.

- Nie spodziewałem się tego. Tak naprawdę oswoiłem się z myślą, że skończę na trzecim miejscu - komentował nasz młociarz, który wywalczył zwycięstwo dzięki znakomitej próbie w ostatniej kolejce na odległość 80,95m.

Dzięki dwóm medalom naszych gwiazd Biało-Czerwoni mają już łącznie cztery krążki.

Niedzielny występ sprawił, że reprezentacja Polski zanotowała imponujący awans w klasyfikacji medalowej ME.

Z końca drugiej "10" nasza kadra przesunęła się już na ósmą pozycję.

Liderami są znakomicie spisujący się reprezentanci Włoch. Gospodarze wywalczyli już 14 medali, w tym aż siedem złotych.

A to nie koniec, w poniedziałek powinniśmy dołożyć kolejne medale. W sesji wieczornej w finałach zobaczymy m.in. nasze młociarki z Anitą Włodarczyk i finał 400 metrów kobiet, gdzie faworytką do złota jest Natalia Kaczmarek.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty