Solidny występ Bokun, Horowska poza finałem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu :Magdalena Bokun
Getty Images / Na zdjęciu :Magdalena Bokun
zdjęcie autora artykułu

W zakończonych eliminacjach w skoku w dal kobiet awans do finału mistrzostw Europy w Rzymie wywalczyła Magdalena Bokun. Sztuka ta nie udała się niestety drugiej z naszych reprezentantek.

Pierwszą konkurencją techniczną wtorkowej rywalizacji na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie były eliminacje skoku w dal kobiet. Na awans do finału liczyły dwie reprezentantki Polski, a konkretnie Nikola Horowska i Magdalena Bokun. Nasze panie oddawały swoje próby w dwóch odrębnych grupach, a minimum kwalifikacyjne wynosiło 6,70 m.

Obie panie bardzo udanie rozpoczęły walkę o miejsce w finałowej rywalizacji. Horowska w pierwszej próbie skoczyła 6.46 m. Bokun zaprezentowała się jeszcze lepiej. Osiągnęła odległość 6.65 m, czyli bardzo blisko minimum kwalifikacyjnego. To dawało nadzieję, że w walce o medale zaprezentują się obie nasze zawodniczki.

Kolejne próby nie były już tak udane w ich wykonaniu. Bokun oba kolejne podejścia niestety spaliła, ale świetny pierwszy skok, będący drugim wynikiem w jej karierze, dał awans do finału. Był to 11. rezultat eliminacji.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Niestety przepustki do finału nie wywalczyła Horowska. Druga z naszych skoczkiń kolejną próbę spaliła, a w trzeciej osiągnęła 6.14 m. Finalnie wynik 6.46 m był 21. rezultatem eliminacji, co oznaczało, że nasza młoda zawodniczka pożegnała się z rywalizacją.

Najlepszy wynik eliminacji osiągnęła główna faworytka do złotego medalu Malaika Mihambo. Reprezentantka Niemiec jako jedyna przekroczyła granicę 7 metrów i skoczyła 7.03 m, co jest najlepszym rezultatem w Europie w tym sezonie.

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty