Ukrainka pobiła rekord. Wygłosiła mocny apel do świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  EPA/DANYLO ANTONIUK i  Aurelien Meunier/Getty Images / Na zdjęciu: zniszczenia w Kijowie i Jarosława Mahuczich (w kółeczku)
Materiały prasowe / EPA/DANYLO ANTONIUK i Aurelien Meunier/Getty Images / Na zdjęciu: zniszczenia w Kijowie i Jarosława Mahuczich (w kółeczku)
zdjęcie autora artykułu

Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu Jarosława Mahuczich pobiła rekord świata w skoku wzwyż. Po osiągnięciu spektakularnego rezultatu Ukrainka zamieściła wymowny apel o wsparcie dla jej ojczyzny.

W tym artykule dowiesz się o:

Jarosława Mahuczich była jedną z bohaterek Diamentowej Ligi w Paryżu. Wynikiem 2,10 m ustanowiła nowy rekord świata w skoku wzwyż. Poprzedni najlepszy wynik globu należał do legendarnej bułgarskiej lekkoatletki Stefki Kostadinowej.

Po zakończeniu konkursu Mahuczich zabrała głos ws. rosyjskich zbrodni w jej kraju. W lutym 2022 roku wojska Putina najechały naszych wschodnich sąsiadów. Działania wojenne nie ograniczają się tylko do ataków na cele militarne. Cierpi także ludność cywilna.

Tylko w poniedziałek w wyniku rosyjskich ataków rakietowych zginęło co najmniej 31 osób, a 125 zostało rannych. Zbombardowano m.in. największy w Ukrainie szpital pediatryczny "Ohmatdyt".

"Żaden rekord nie sprawi mi radości, dopóki Rosja atakuje mój kraj i zabija naszych żołnierzy, odbiera życie ukraińskim dzieciom i ich rodzicom" - napisała Mahuczich na swoim profilu na Instagramie.

Ukrainka w relacjach Instastories zamieściła zdjęcia i nagrania ze zbombardowanych w poniedziałek obiektów. Wystosowała także mocny apel do całego świata.

"Jakiego jeszcze dowodu potrzebujemy? Ukraina potrzebuje pomocy, aby wygrać tę wojnę i chronić świat przed dalszymi konsekwencjami" - apelowała Mahuczich.

Czytaj także: Nie tylko Maja Chwalińska. Biało-Czerwoni grali w różnych krajach Wimbledon: deszcz nie zatrzymał Tomasza Berkiety

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Źródło artykułu: WP SportoweFakty