Aleksandra Mirosław powalczy o złoto IO. Sprawdź, o której godzinie

Wikimedia Commons / Simon Legner / Aleksandra Mirosław po zdobyciu złotego medalu mistrzostw świata

Aleksandra Mirosław, a także Aleksandra Kałucka powalczą o medale w wspinaczce sportowej. W środę, 7 sierpnia o godzinie 12:35 rozpocznie się rywalizacja ćwierćfinałowa z udziałem Polek. Następnie w krótkim odstępie czasu odbędą się kolejne fazy.

W poniedziałek (5 sierpnia) Aleksandra Mirosław mocno pobudziła polskich kibiców. Już w pierwszej rywalizacji eliminacyjnej pobiła rekord świata, który i tak należał do niej, osiągając czas 6,21 s.

Na tym jednak nie poprzestała. Jeszcze lepiej spisała się w kolejnej rywalizacji, bowiem do pokonania ścianki potrzebowała zaledwie... 6,06 s! Żadna z rywalek nie pobiła jej pierwszego wyniku, a co dopiero drugiego.

Tym samym nasza zawodniczka została najwyżej rozstawiona w rywalizacji pucharowej. W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie Hiszpanka Adriana Romero Perez, która w eliminacjach zajęła 8. miejsce z najlepszym czasem 6,89 s.

Jeżeli Polka pokona swoją pierwszą przeciwniczkę, to o finał może powalczyć z rodaczką Aleksandrą Kałucką. Ta bowiem zajęła 3. miejsce z czasem 6,38 s i o miejsce w półfinale powalczy z Chinką Yafei Zhou, która uplasowała się na 4. pozycji.

Znana jest już data oraz godzina, kiedy to ponownie zobaczymy w akcji Mirosław, a także Kałucką. Ćwierćfinały zaplanowano bowiem na środę, 7 sierpnia, godzinę 12:35. Natomiast o 12:46 wystartują półfinały, a o 12:54 finał.

Zmagania z udziałem Polek będzie można śledzić w telewizji na kanałach TVP Sport oraz Eurosport 1. Online z kolei na sport.tvp.pl, a także na platformie streamingowej Max. Z kolei portal WP SportoweFakty będzie prowadził tekstową relację na żywo.