Co tam się działo?! Ależ finisz Natalii Kaczmarek [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: finisz Natalii Kaczmarek
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: finisz Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek wygrała swój bieg półfinałowy na 400 metrów i zameldowała się w finale. Łatwo jednak nie było, bo do samego końca o końcowy triumf walczyła z Brytyjką Amber Anning. Jest już nagranie z jej występu.

Wielkimi krokami igrzyska olimpijskie 2024 zbliżają się do końca. Reprezentacja Polski w środę (7 sierpnia) powiększyła swój dorobek medalowy o złoto i brąz, a to jeszcze nie koniec.

Jedną z nadziei medalowych jest bowiem Natalia Kaczmarek. Nasza biegaczka na 400 metrów bez żadnych problemów zameldowała się w półfinale, który został zaplanowany właśnie na środę, kiedy to oglądaliśmy ją w akcji w Paryżu po raz drugi.

Reprezentantkę Polski zobaczyliśmy w trzecim biegu i od samego początku radziła sobie bardzo dobrze. Problemy jednak przydarzyły się na ostatniej prostej, kiedy to kroku dotrzymywała jej Brytyjka Amber Anning.

Kaczmarek nie dała za wygraną i do samego końca robiła wszystko, by odnieść końcowy triumf, bowiem ma to wpływ na finałowe rozstawienie. Nasza biegaczka stoczyła zacięty bój ze wspomnianą rywalką, który zakończył się jej triumfem.

Ostatecznie 26-latka ukończyła bieg w czasie 49,45 s. Tym samym był to najwolniejszy półfinał, bo w pierwszym reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser zameldowała się na mecie po 49,08 s, a w drugim Dominikanka Marileidy Paulino osiągnęła 49,21 s.

Finał biegu na 400 metrów odbędzie się w piątek o godzinie 20:00.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty