Paryż 2024. Kazimierska w finale, Lizakowska z rekordem Polski! Kosmos

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Klaudia Kazimierska
Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Klaudia Kazimierska

Kapitalna informacja! Klaudia Kazimierska awansowała do finału biegu na 1500 m, a Weronika Lizakowska ustanowiła rekord Polski podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Trenująca w Stanach Zjednoczonych zawodniczka ze świetnej strony pokazała się w eliminacjach igrzysk olimpijskich w Paryżu. W pewnym stylu awansowała do półfinału biegu na 1500 m. Zajęła czwarte miejsce w swojej serii z czasem 4:03,49.

W półfinale Klaudia Kazimierska spisała się znakomicie. Nasza zawodniczka awansowała do finału olimpijskiego! Zajęła piąte miejsce w swoim biegu z nowym rekordem życiowym - 4:00,21. To wielki sukces Biało-Czerwonej. Równie kapitalna była Weronika Lizakowska, która w eliminacjach uplasowała się na piątej lokacie z wynikiem 4:01,54. Reprezentantka Polski trafiła do bardzo mocnego półfinału. Zabrakło jej jednego miejsca, aby awansować do biegu finałowego. Jednocześnie dokonała niesamowitej rzeczy.

Lizakowska ustanowiła rekord Polski! Dotychczas należał on do Lidii Chojeckiej i wynosił 3:59,22. Startująca w Paryżu biegaczka uzyskała niesamowity rezultat 3:57,31. Weronika poprawiła swój rekord życiowy o blisko sześć sekund podczas igrzysk rozgrywanych w stolicy Francji. Wielka szkoda, że nie zobaczymy drugiej Polki w finale, ale jej wynik robi ogromne wrażenie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty