Ten bieg się nie znudzi. Zobacz, co wymyśliła Natalia Kaczmarek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: bieg Natalii Kaczmarek
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: bieg Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek wykonała zadanie na igrzyskach olimpijskich 2024 i stanęła na podium. Nasza biegaczka na 400 metrów w Paryżu zdobyła brązowy medal. Eurosport udostępnił już nagranie z jej występu.

Do piątku, 9 sierpnia musieliśmy czekać na pierwszy medal reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich 2024 w lekkoatletycznych zmaganiach. W końcu jednak na wysokości zadania stanęła Natalia Kaczmarek.

Nasza biegaczka na 400 metrów miała sporą szansę na to, by stanąć na podium. Musiała jednak mierzyć się z trudnymi przeciwniczkami, ale mimo to była w stanie uplasować się na trzecim miejscu, dającym brązowy medal.

Na wyjściu na ostatnią prostą Kaczmarek wyprzedziła rywalki i zajmowała trzecie miejsce. Już wtedy sporą przewagą miały nad nią Marileidy Paulino oraz Salwa Eid Naser. Tym samym o brąz Polka toczyła walkę z Rhasidat Adeleke.

W końcówce jednak reprezentantka Irlandii zdecydowanie osłabła, natomiast nasza zawodniczka jeszcze przyspieszyła. Dzięki temu to Polka dotarła do mety jako trzecia z czasem 48,98 s. Natomiast niewiele zabrakło, by Adeleke spadła na piąte miejsce, bo Amber Anning straciła do niej tylko sekundę.

"NATALIA TRZECIA WIELKA!" - podpisał nagranie oficjalny profil Eurosportu, który udostępnił występ Kaczmarek na portalu X.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty