Świetny bieg Skrzyszowskiej w Chorzowie. Mistrzyni Europy z życiówką

PAP / Michał Meissner / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
PAP / Michał Meissner / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska

Memoriał Janusza Kusocińskiego za nami. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się między innymi Pia Skrzyszowska i Anna Wielgosz. Konkurs skoku o tyczce wygrał z kolei Piotr Lisek.

W piątek na Stadionie Śląskim w Chorzowie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie sezonu lekkoatletycznego na polskich stadionach. Wszystko za sprawą 71. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Na liście startowej znalazło się wielu reprezentantów naszego kraju. Niektórzy z nich od razu błysnęli formą.

Między innymi Pia Skrzyszowska, która pewnie wygrała bieg na 100 m przez płotki. Polka osiągnęła czas 12.73 s, czyli o 0.01 s lepszy od dotychczasowego najlepszego wyniku, który dawał jej prowadzenie na listach europejskich. Dobrze spisała się też druga Alicja Sielska, która pobiła rekord życiowy (13.01 s). W biegu panów na 110 m przez płotki drugi był Jakub Szymański. Halowy mistrz Europy stracił rytm na dystansie i uzyskał czas 13.63 s.

ZOBACZ WIDEO: Anita Włodarczyk zaskoczyła internautów. Takiego ćwiczenia nie widzieli

Świetną postawę w biegu na 1500 metrów zaprezentowała z kolei inna złota medalistka z Apeldoorn, Anna Wielgosz. Nasza zawodniczka, specjalizująca się w dystansie 800 m, uzyskała czas 4:13.77 s, poprawiając rekord życiowy i wygrywając tę rywalizację.

Jeżeli chodzi o wspomniane 800 m, trzecią lokatę zajęła Margarita Koczanowa, która wynikiem 2:00.87 s również ustanowiła nową "życiówkę". U panów ze zwycięstwa na tym dystansie cieszył się z kolei Mateusz Borkowski (1:46.35 s).

Z dobrej strony pokazali się też specjaliści od biegu na jedno okrążenie. Druga w biegu na 400 m była Justyna Święty-Ersetic (51.29 s), a trzecią lokatę w rywalizacji panów zajął Maksymilian Szwed. Halowy wicemistrz Europy uzyskał czas 45.95 s, uzyskując minimum na mistrzostwa Europy U23 w Bergen. Na dystansie 100 metrów najlepszy okazał się Oliwer Wdowik (10.29 s), a wśród pań trzecia była Kryscina Cimanouska (11.49 s)

Polacy odnieśli zwycięstwa również w konkurencjach technicznych. Pierwszy w skoku o tyczce był Piotr Lisek, który pokonał wysokość 5,72 m. Choć doświadczony zawodnik próbował już w pierwszym starcie wypełnić minimum na mistrzostwa świata w Nankinie, zanotował trzy zrzutki na 5.82 m. Druga w skoku w dal kobiet była Anna Matuszewicz (6.39 m, minimum na ME U23.

Najlepsza w rzucie oszczepem okazała się z kolei Maria Andrejczyk. Konkurs ten był jednak słabo obsadzony i do zwycięstwa wystarczyło zaledwie 58.82 m. W rywalizacji mężczyzn trzecią lokatę zajął Cyprian Mrzygłód (80.49 m). Druga w rzucie młotem była Anita Włodarczyk, która w najlepszej próbie osiągnęła 69.91 m.

Komentarze (11)
avatar
yes
24.05.2025
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Koczanowa i Cimanowxka nie wygrały, lecz musiały być wymienione.. Czernek i jego kierownicy starają się. Nie na darmo mają one przyznane polskie obywatelstwa. 
avatar
yes
24.05.2025
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Szkoda, że wyniki są średnie.
Może zawodnicy się poprawią, a zwyniki będą poprawione.. 
avatar
Yoozwa
24.05.2025
Zgłoś do moderacji
7
0
Odpowiedz
Sezon również rozpoczął Turystyczny Kondzio, na wycieczce w Zagrzebiu, huknął 19,5m. 
avatar
Gregorius07
24.05.2025
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
A jak tam pan Krukowski, o którym trąbiliście wniebogłosy, że ma zdobyć wspaniałym wynikiem minimum na MŚ. Jak tam jego forma - rzekomo bardzo dobra? Chyba nie bardzo... 
avatar
Yollo
24.05.2025
Zgłoś do moderacji
8
2
Odpowiedz
Te 'gwiazdy' mają już zapewnioną emeryturę wojskową na koszt podatnika?! 
Zgłoś nielegalne treści