PŚ w chodzie sportowym: Wygrane Totha i Vasco

Słowak Matej Toth zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w chodzie sportowym w meksykańskiej miejscowości Chihuahua. Na trasie 50 km uzyskał wynik 3:53.30. Rafał Sikora (AZS AWF Kraków) był siedemnasty - 4:05.02.

Polska Agencja Prasowa

Wystartowało 57 zawodników, a ukończyło 50. Po raz pierwszy w historii triumfował reprezentant Słowacji. Tak słaby czas po raz ostatni dał zwycięstwo w 1993 roku, kiedy chodziarze rywalizowali też w Meksyku.

Wśród kobiet na dystansie 20 km najlepsza okazała się 34-letnia Hiszpanka Maria Vasco - 1:31.55. To jej pierwszy złoty medal w poważnych zawodach. Do tej pory stawała trzykrotnie na najniższym stopniu podium - w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach i Pucharze Świata.

W stawce 64 zawodniczek najlepsza z Polek Katarzyna Kwoka (CWKS Resovia) była 21. - 1:39.28. Na metę dotarło 50 chodziarek.

W rywalizacji juniorów na 10 km Mieczysław Romanowski (MKS Polonia Warszawa) zajął 16. miejsce - 47.29, a Andrzej Łobaczewski (KL Lechia Gdańsk) 22. lokatę - 49.06. Wygrał reprezentant Kolumbii Eider Arevalo - 42.13.