Diamentowa Liga w Szanghaju: Piotr Małachowski pokazał pazur

Znakomicie w drugim mityngu Diamentowej Ligi zaprezentował się Piotr Małachowski. Polski dyskobol wygrał zawody w Szanghaju.

Łukasz Żaguń
Złoty medalista mistrzostw Europy z Barcelony w ostatniej próbie posłał dysk na odległość 64,65m. Z bardzo dobrej strony w Chinach zaprezentował się też drugi z naszych dyskoboli, Robert Urbanek, który uplasował się tuż za plecami swojego bardziej doświadczonego kolegi. Warto dodać, że walka o zwycięstwo w tych zawodach pomiędzy reprezentantami Polski toczyła się do samego końca.
Ani Urbankowi, ani też Małachowskiemu nie udało się jednak jeszcze wywalczyć minimum na mistrzostwa świata, które wynosi 65 metrów.

Z kolei w biegu na 800m wystąpiła Angelika Cichocka. Polka jednak nie zachwyciła i ukończyła bieg na ósmym miejscu (2.01,64). Czas, który uzyskała, jej również nie gwarantuje występu w mistrzostwach świata.

W Szanghaju wystąpił również polski specjalista w biegu na 200m - Karol Zalewski. Podobnie jak Cichocka, on także uplasował się na ósmym miejscu (20,83s).

Bardzo dużo emocji dostarczył kibicom konkurs skoku wzwyż. Po świetnej walce triumfował Katarczyk, Mutaz Essa Barshim (2,38m), który stoczył pasjonujący bój ze słynnym Ukraińcem, Bohdanem Bondarenko (2,32m). Polski przedstawiciel, Wojciech Theiner był dziewiąty (2,20m).