25. zwycięstwo Sandry Perković w Diamentowej Lidze, Usain Bolt 1. na 200 metrów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Dyskobolka Sandra Perković wygrała mityng Diamentowej Ligi w Nowym Jorku. To 25. triumf Chorwatki w tych zawodach. W 2015 roku zwyciężyła po raz czwarty.

Sandra Perković została rekordzistką pod względem liczby zwycięstw w mityngach Diamentowej Ligi. Wcześniej na czele kobiecej klasyfikacji wszech czasów znajdowała się Valerie Adams, która w pchnięciu kulą najlepsza była 24 razy. Mityngu w Nowym Jorku rozpoczął się od rzutu oszczepem mężczyzn. Szósty w tej konkurencji był Marcin Krukowski (79,07). Wszystkich rywali pokonał Vitezslav Vesely (83,62). [ad=rectangle] W skoku wzwyż najlepiej spisała się Ruth Beitia. Hiszpanka przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,97 metra w drugiej próbie, podczas gdy sklasyfikowana na drugiej pozycji Blanka Vlasić dokonała tego za trzecim razem. Z rywalizacji wycofała się kontuzjowana Justyna Kasprzycka.

W skoku o tyczce cztery punkty do klasyfikacji generalnej za wygraną otrzymała Fabiana Murer. Brazylijka zaliczyła 4,80 m. Taką wysokość pokonała również Nikoleta Kiriakopoulou. Greczynka ustanowiła tym samym rekord kraju.

Na dziewiątej pozycji w pchnięciu kulą uplasował się Jakub Szyszkowski (19,50). Wygrał Joseph Kovacs (21,67). Drugi był Jordan Clarke (21,34), trzeci zaś - Tomas Walsh (21,16). Dość daleko znaleźli się najbardziej utytułowani w stawce: sklasyfikowany na 5. miejscu Reese Hoffa, 6. Ryan Whiting i 7. Christian Cantwell.

Główni faworyci okazali się najlepsi w sprinterskich biegach mężczyzn. W rywalizacji na 100 metrów najszybszy był Tyson Gay (10,12). W biegu na 200 metrów pierwszy linię mety minął Usain Bolt (20,29).

Pozostałe konkurencje męskie wygrali: Javier Culson (400 metrów przez płotki), Pedro Pablo Pichardo (trójskok), Ben True (5 kilometrów), David Oliver (110 m przez płotki) i David Rudisha (800 m). Natomiast w zmaganiach kobiet triumfowały: Christabel Nettey (skok w dal), Hiwot Ayalew (3 kilometry z przeszkodami), Francena McCorory (400), Torie Bowie (200), Ajee Wilson (800) i Sharika Nelvis (100 przez płotki).

Źródło artykułu: