Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

61. Memoriał Janusza Kusocińskiego: Rekordowy popis Fajdka, zwycięstwa Małachowskiego, Majewskiego i Włodarczyk

Z dobrej strony podczas lekkoatletycznego 61. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie pokazali się Polacy z Pawłem Fajdkiem na czele.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Starty Biało-Czerwonych podczas szczecińskich zmagań napawają optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Pekinie (22-30 sierpnia 2015). Pewne zwycięstwa w konkursach rzutu młotem zanotowali Fajdek, który dwukrotnie bił rekord Polski (najpierw rzucił 83.83 m, a później 10 cm dalej - 83.93 m; rekord świata z 1986 roku wynosi 86.74 m i należy do Jurija Siedycha), oraz Anita Włodarczyk (76.70 m), wyprzedzając zdecydowanie Niemkę Betty Heidler (73.37 m).

Paweł Fajdek wywalczył w Szczecinie rekord Polski Paweł Fajdek wywalczył w Szczecinie rekord Polski
Oprócz Pawła Fajdka, rekord Polski wywalczyła w biegu na 600 m Joanna Jóźwik, która pokonała ten dystans w czasie 1:25.04, co jest także najlepszym wynikiem w tym roku na świecie.

Piotr Małachowski podołał roli faworyta i z dobrym rezultatem 67.49 m triumfował w rywalizacji dyskoboli, wyprzedzając Roberta Urbanka (66.31 m) oraz Estończyka Gerda Kantera (65.30 m).

Natomiast Tomasz Majewski (20.69 m) wyszedł obronną ręką z walki o wygraną w konkursie pchnięcia kulą i okazał się niewiele lepszy od Argentyńczyka Germana Lauro (20.58 m) i Amerykanina Ryana Whitinga (20.55 m).

W pojedynku tyczkarzy nie miał sobie równych Piotr Lisek (5.72 m), zaś w ciekawym biegu na 800 metrów zwyciężył Adam Kszczot (1:44.67) przed Marcinem Lewandowskim (1:44.97) i Arturem Kuciapskim (1:46.14).


Wyniki 61. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie: 

mężczyźni

rzut młotem

1. Paweł Fajdek (Polska) - 83.93 m [rekord Polski]
2. Nick Miller (Wielka Brytania) - 75.56 m
3. Marcel Lomnický (Słowacja) - 75.03 m
4. Wojciech Nowicki (Polska) - 75.01 m
5. Siergiej Litwinow (Rosja) - 74.89 m
6. Lukas Melich (Czechy) - 71.26 m
7. Arkadiusz Rogowski (Polska) - 69.26 m
Iwan Cichan - DNS

Rekord Pawła Fajdka


Źródło: TVP S.A.

rzut dyskiem

1. Piotr Małachowski (Polska) - 67.49 m
2. Robert Urbanek (Polska) - 66.31 m
3. Gerd Kanter (Estonia) - 65.30 m
4. Roland Varga (Chorwacja) - 61.91 m
5. Paweł Pasiński (Polska) - 61.46 m
6. Gleb Sidorczenko (Rosja) - 61.22 m
7. Bartłomiej Stój (Polska) - 58.37 m
Wojciech Praczyk (Polska) - DNS

pchnięcie kulą

1. Tomasz Majewski (Polska) - 20.69 m
2. German Lauro (Argentyna) - 20.58 m
3. Ryan Whiting (USA) - 20.55 m
4. Konrad Bukowiecki (Polska) - 19.80 m
5. Rafał Kownatke (Polska) - 19.44 m
6. Mateusz Mikos (Polska) - 19.24 m
7. Eric Werskey (USA) - 19.07 m
8. Jakub Szyszkowski - 18.54 m
Michał Haratyk (Polska) - NM
Dominik Witczak (Polska) - DNS

skok o tyczce

1. Piotr Lisek (Polska) - 5.72 m
2. Shawn Barber (Kanada) - 5.55 m
3. Claudio Michel Stecchi (Włochy) - 5.45 m
4. Leonid Kiwalow (Rosja) - 5.45 m
4. Paweł Wojciechowski (Polska) - 5.45 m
4. Robert Sobera (Polska) - 5.45 m
7. Przemysław Czerwiński (Polska) - 5.45 m
8. Germán Chiaraviglio (Argentyna) - 5.30 m
Michal Balner (Czechy) - DNS

skok w dal

1. Maksim Kolesznikow (Rosja) - 7.95 m
2. Adrian Strzałkowski (Polska) - 7.88 m
3. Andrzej Kuch (Polska) - 7.47 m
4. Krzysztof Lewandowski (Polska) - 7.30 m
5. Łukasz Stańczuk (Polska) - 7.21 m
6. Michał Kosior (Polska) - 7.13 m
Krzysztof Tomasiak (Polska) - DNS
Paweł Szalin (Rosja) - DNS

bieg na 100 metrów

1. Karol Zalewski (Polska) - 10.34 sek.
2. Adam Pawłowski (Polska) - 10.36 sek.
3. Przemysław Słowikowski (Polska) - 10.38 sek.
4. Kamil Kryński (Polska) - 10.40 sek.
5. Kamil Masztak (Polska) - 10.51 sek.
6. Grzegorz Zimniewicz (Polska) - 10.57 sek.
7. Jakub Adamski (Polska) - 10.61 sek.
8. Artur Zaczek (Polska) - 10.66 sek.
9. Remigiusz Olszewski (Polska) - 10.68 sek.
10. Dominik Staśkiewicz (Polska) - 10.71 sek.
11. Krzysztof Grześkowiak (Polska) - 10.96 sek.

bieg 4x100 metrów

1. Polska I - 38.84 sek. (Adam Pawłowski, Przemysław Słowikowski, Karol Zalewski, Kamil Kryński)
2. Włochy - 39.29 sek. (Massimiliano Ferraro, Enrico Demonte, Davide Manenti, Giovanni Galbieri)
3. Polska II - 39.91 sek. (Jakub Adamski, Grzegorz Zimniewicz, Kamil Masztak, Artur Zaczek)

bieg na 110 metrów przez płotki

1. William Sharman (Wielka Brytania) - 13.74 sek.
2. Dominik Bochenek (Polska) - 13.82 sek.
3. Hassane Fofana (Włochy) - 13.97 sek.
4. Patryk Bachar (Polska) - 14.20 sek.
5. Maciej Wojtkowski (Polska) - 14.34 sek.
6. Jakub Juniewicz (Polska) - 14.45 sek.
7. Mikołaj Justyński (Polska) - DNS

bieg na 400 metrów

1. Kacper Kozłowski (Polska) - 46.45 sek.
2. Rafał Omelko (Polska) - 46.59 sek.
3. Michał Pietrzak (Polska) - 46.62 sek.
4. Łukasz Krawczuk (Polska) - 46.73 sek.
5. Marcin Marciniszyn (Polska) - 47.34 sek.
6. Bartłomiej Chojnowski (Polska) - 48.13 sek.
Jakub Krzewina (Polska) - DNS

bieg na 800 metrów

1. Adam Kszczot (Polska) - 1:44.67
2. Marcin Lewandowski (Polska) - 1:44.97
3. Artur Kuciapski (Polska) - 1:46.14
4. Jozef Repcik (Słowacja) - 1:46.30
5. Dennis Kruger (Niemcy) - 1:46.65
6. Zan Rudolf (Słowacja) - 1:46.77
7. Jonathan Kitilit (Kenia) - 1:46.78
8. Thomas Roth (Norwegia) - 1:47.03
9. Karol Konieczny (Polska) - 1:47.03
10. Antonio Reina (Hiszpania) - 1:47.55
Luis Alberto Marco (Hiszpania) - DNF
Szymon Krawczyk (Polska) - DNF

bieg na 1500 metrów

1. Bartosz Kotłowski (Polska) - 4:08.14
2. Sebastian Smoliński (Polska) - 4:08.24
3. Grzegorz Kalinowski (Polska) - 4:08.29
4. Mateusz Wyszomirski (Polska) - 4:08.61
5. Michał Rozmys (Polska) - 4:08.66
6. Krzysztof Żebrowski (Polska) - 4:09.18
7. Szymon Krawczyk (Polska) - 4:10.06
8. Paweł Pankratow (Polska) - 4:11.48
9. Filip Janowski (Polska) - 4:11.93
Mateusz Dębski (Polska) - DNS
Damian Rudnik (Polska) - DNS
Piotr Drobnik (Polska) - DNS

bieg na 3000 metrów

1. Seifu Tura (Etiopia) - 7:56.22
2. Richard Ringer (Niemcy) - 7:56.81
3. Stanisław Masłow (Ukraina) - 7:58.24
4. Krystian Zalewski (Polska) - 7:58.58
5. Mateusz Demczyszak (Polska) - 7:59.15
6. Walentin Smirnow (Rosja) - 8:00.02
7. Siarhiej Platonau (Białoruś) - 8:13.10
8. Tadeusz Zblewski (Polska) - 8:13.27 PB
9. Sebastian Nowicki (Polska) - 8:14.44
10. Dawid Malina (Polska) - 8:15.68 PB
11. Adam Nowicki (Polska) - 8:16.68
12. Artur Olejarz (Polska) - 8:18.03
13. Damian Kabat (Polska) - 8:20.21
14. Paweł Szostak (Polska) - 8:22.80
Patryk Sowiński (Polska) - DNS
Mateusz Kaczmarek (Polska) - DNS
Mateusz Kaczor (Polska) - DNF

***

kobiety

rzut młotem

1. Anita Włodarczyk (Polska) - 76.70 m
2. Betty Heidler (Niemcy) - 73.37 m
3. Sophie Hitchon (Wielka Brytania) - 72.23 m
4. Kathrin Klaas (Niemcy) - 71.76 m
5. Gwen Berry (USA) - 69.29 m
6. Malwina Kopron (Polska) - 69.23 m
7. Martina Danisova-Hrasnova (Słowacja) - 68.18 m
8. Joanna Fiodorow (Polska) - 67.26 m
9. Katarzyna Furmanek (Polska) - 60.54 m

rzut oszczepem

1. Tatsiana Chaladowicz (Białoruś) - 58.42 m
2. Maria Abakumowa (Rosja) - 57.21 m
3. Maria Andrejczyk (Polska) - 57.03 m
4. Marta Kąkol (Polska) - 56.81 m
5. Hanna Hatsko-Fedusowa (Ukraina) - 55.14 m
6. Marcelina Witek (Polska) - 52.08 m
7. Barbara Madejczyk (Polska) - 48.52 m
Aleksandra Ostrowska (Polska) - DNS

trójskok

1. Natalia Wiatkina (Białoruś) - 13.90 m
2. Jenny Elbe (Niemcy) - 13.88 m
3. Dana Veldakova (Słowacja) - 13.72 m
4. Lucie Majkova (Czechy) - 13.41 m
5. Anna Starzak (Polska) - 13.37 m
6. Martyna Bielawska (Polska) - 13.34 m
7. Rusłana Tszychocka (Ukraina) - 13.07 m
8. Agnieszka Kozłowska (Polska) - 12.39 m

bieg na 100 metrów

1. Anna Kiełbasińska (Polska) - 11.48 sek.
2. Marika Popowicz (Polska) - 11.50 sek.
3. Marta Jeschke (Polska) - 11.64 sek.
4. Agata Forkasiewicz (Polska) - 11.80 sek.
5. Katarzyna Sokólska (Polska) - 11.81 sek.
6. Ewelina Popowska (Polska) - 11.89 sek.
7. Klaudia Konopko (Polska) - 11.98 sek.
Katarzyna Wesołowska (Polska) - DNS

bieg na 100 metrów przez płotki

1. Karolina Kołeczek (Polska) - 12.87 sek.
2. Anna Kiełbasińska (Polska) - 13.30 sek.
3. Krystsina HACHKO (Białoruś) - 13.53 sek.
4. Urszula Bhebhe (Polska) - 13.58 sek.
5. Nina Nycz (Polska) - 13.61 sek.
Katarzyna Hyjek (Polska) - DNS
Sara Aerts (Belgia) - DNF

bieg na 400 metrów

1. Patrycja Wyciszkiewicz (Polska) - 52.23 sek.
2. Justyna Święty (Polska) - 52.62 sek.
3. Małgorzata Hołub (Polska) - 52.75 sek.
4. Ewelina Ptak (Polska) - 53.00 sek.
5. Iveta Putalova (Słowacja) - 53.15 sek.
6. Martyna Dąbrowska (Polska) - 53.36 sek.
7. Iga Baumgart(Polska) - 53.56 sek.
8. Monika Szczęsna (Polska) - 55.04 sek.

bieg na 400 metrów przez płotki

1. Denisa Rosolowa (Czechy) - 55.82 sek.
2. Joanna Linkiewicz (Polska) - 56.18 sek.
3. Emilia Ankiewicz (Polska) - 56.88 sek.
4. Wiktoria Tkaczuk (Ukraina) - 57.62 sek.
5. Katsiaryna Artsiukch (Białoruś) -  58.80 sek.
Joanna Banach (Polska) - DNS

bieg na 600 metrów

1. Joanna Jóźwik (Polska) - 1:25.04  [rekord Polski]
2. Paulina Mikiewicz (Polska) - 1:27.47
3. Ewa Jacniak (Polska) - 1:27.96
4. Weronika Wyka (Polska) - 1:28.34
5. Martyna Galant (Polska) - 1:29.45
Angelika Sarna (Polska) - DNS
Dominika Muraszewska (Polska) - DNF

Jóźwik z rekordem Polski na 600 metrów


Źródło: TVP S.A.

bieg na 1500 metrów

1. Sofia Ennaoui (Polska) - 4:08.21
2. Angelika Cichocka (Polska) - 4:08.62
3. Renata Pliś (Polska) - 4:11.44
4. Daryia Barysewicz (Białoruś) - 4:11.80
5. Florina Pierdevara (Rumunia) - 4:12.63
6. Tamara Twerdostup (Ukraina) - 4:15.37
7. Isabel Macias (Hiszpania) - 4:16.31
8. Solange Andreia Pereira (Hiszpania) - 4:22.02
9. Monika Hałasa (Polska) - 4:22.74
Syntia Ellward (Polska) - DNF

bieg na 3000 metrów

1. Silje Fjortoft (Norwegia) - 9:09.78
2. Jess Coulson (Wielka Brytania) - 9:11.28
3. Julija Kutah (Ukraina) - 9:14.72
4. Paulina Kaczyńska (Polska) - 9:15.16
5. Matylda Kowal (Polska) - 9:15.68
6. Dominika Nowakowska (Polska) - 9:16.20
7. Karolina Półrola (Polska) - 9:33.49
8. Mariola Ślusarczyk (Polska) - 9:46.21
Urszula Nęcka (Polska) - DNS
Kristine Eikrem Engeset (Norwegia) - DNF
Sonja Roman (Słowacja) - DNF

Światowe media piszą o rekordzie świata Włodarczyk: Wspaniałe osiągnięcie, dedykacja dla Kamili Skolimowskiej

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×