Zwycięstwa Piotra Liska i Piotra Małachowskiego na mityngu ISTAF w Berlinie

Pięciu polskich medalistów lekkoatletycznych mistrzostw świata Pekin 2015 stanęło w Berlinie na starcie mityngu ISTAF zaliczanego do cyklu IAAF World Challenge.

Piotr Ziemka
East News

Znakomitą obsadę miał konkurs skoku o tyczce. Wystartowali wszyscy medaliści mistrzostw świata 2015, a więc: Shawnacy Barber, Raphael Holzdeppe, Renaud LavilleniePiotr Lisek oraz Paweł Wojciechowski. Zwyciężył Lisek, który za pierwszym razem zaliczył 5,44, 5,54 i 5,64. W drugim podejściu przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,74 i to okazało się kluczowe - Konstadinos Filippidis dokonał tego w trzeciej próbie.

Na trzecim miejscu sklasyfikowany został mistrz świata Barber (5,64). Wojciechowski był czwarty (5,54), a Holzdeppe - piąty (5,44). Lavillenie miał dwa strącenia na 5,54 oraz jedno na 5,64. Zerówkę zaliczył też Robert Sobera.

Wszyscy medaliści MŚ 2015 rywalizowali także w zmaganiach dyskoboli. Już od pierwszej kolejki prowadził Piotr Małachowski. Najlepszy rzut oddał w ostatnim podejściu - 66,13. Drugi był Christoph Harting (65,15), a trzeci - Robert Urbanek (64,20). Piątą lokatę zajął wicemistrz świata - Philip Milanov.

Jako drugi linię mety biegu na 800 metrów minął Adam Kszczot (1:44.22). Triumfował Nijel Amos (1:43.28). Trzeci finiszował Mohammed Aman (1:44.24).

W mityngu uczestniczyli też: Maria Andrejczyk (9. w rzucie oszczepem), Joanna Fiodorow (4. w rzucie młotem), Joanna Jóźwik (7. na 800 metrów) oraz Tomasz Majewski (6. w pchnięciu kulą).