W 2016 roku Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i wynikiem 82,98 ustanowiła nowy rekord świata. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i TVP wygrała po raz pierwszy.
- Wiele lat czekałam na tego czempiona - powiedziała Włodarczyk, która przed rokiem zajęła drugie miejsce, za Lewandowskim. Szczególne podziękowania skierowała w stronę kibiców, którzy w czasie Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym pomogli jej w pobiciu rekordu świata. Zapowiedziała też poprawę tego wyniku.
- Rok temu stojąc na tej scenie powiedziałam, że to 81. plebiscyt, a ja mam rekord życiowy 81,08. Teraz jest 82., moja życiówka to 82,98. Domyślacie się państwo, co będzie w kolejnym roku - powiedziała.
W imieniu Roberta Lewandowskiego statuetkę za 2. miejsce odebrała jego żona Anna. - Mówiłam, że 2016 rok zaskoczy. I zaskoczył, u mnie też - zażartowała, odbierająca statuetkę. Jak wszyscy wiedzą, żona piłkarza Bayernu Monachium spodziewa się dziecka.
- Robert lubi wyzwania, lubi wysoko zawieszać sobie poprzeczkę. Jestem pewna, że jeszcze państwu pokaże, na co go stać - dodała Lewandowska.
Czołowa dziesiątka plebiscytu "Przeglądu Sportowego" za rok 2016:
1. Anita Włodarczyk (rzut młotem)
2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
3. Piotr Małachowski (rzut dyskiem)
4. Rafał Majka (kolarstwo)
5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj (wioślarstwo)
6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
8. Bartosz Zmarzlik (żużel)
9. Karol Bielecki (piłka ręczna)
10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
Pozostali laureaci:
Klubowa drużyna roku:
Vive Tauron Kielce (piłka ręczna)
Najlepszy sportowiec niepełnosprawny: Natalia Partyka (tenis stołowy)
Trener roku: Krzysztof Kaliszewski (rzut młotem)
Odkrycie roku: Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)
Impreza roku: EHF Euro 2016
Sponsor roku: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo
ZOBACZ WIDEO "Piątka" Realu Madryt w starciu z Granadą - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]
Ale np. rok 2008 to zupełne nieporozumienie było z Kubicą, gdzie mistrzowie olimpijscyMoże wobec rosnącej konkurencji dobrym pomysłem byłoby rozdzielenie plebiscytu ze względu na płeć. Z tego co orientuję się, to np. w Niemczech wybierany jest najlepszy sportowiec i sportsmenka danego roku, Czytaj całość