MŚ Londyn 2017: Wciąż czekamy na medal. Pech Biało-Czerwonych

Piotr Szarwark
Krystian Zalewski zajął dopiero dziewiąte miejsce w swojej serii eliminacyjnej 3000 m z przeszkodami i nie pobiegnie w finale. To spore rozczarowanie biorąc pod uwagę formę, jaką w tym sezonie prezentował Polak. W Londynie pobiegł o pięć sekund gorzej od swojego najlepszego wyniku w tym roku.

Z pewnością będziemy liczyć na medal w skoku o tyczce mężczyzn. Polacy postawili pierwszy krok w tę stronę. Paweł Wojciechowski dwa razy był bliski odpadnięcia w eliminacjach, ale zdołał uratować się i wystąpi w finale mistrzostw świata. Problemów z awansem nie miał Piotr Lisek.

Patryk Dobek bardzo pewnie awansował do półfinału MŚ 2017 w biegu na 400 metrów przez płotki. Reprezentant ukończył rywalizację z czasem 49,42 s, co dało mu siódme miejsce w eliminacjach.

Iga Baumgart jako jedyna z Biało-Czerwonych awansowała do półfinału biegu na 400 metrów podczas MŚ w lekkoatletyce. Z rywalizacji na tym etapie odpadły Małgorzata Hołub oraz Justyna Święty, której przygotowania do mistrzostw pokrzyżowała kontuzja.

Małgorzata Hołub: Justyna niech sobie mówi co chce! -->
Justyna Święty: Nie będzie mnie w sztafecie -->
Iga Baumgart: Miałam chwilę zawahania -->

Marcelina Witek w swojej pierwszej próbie posłała oszczep na odległość 59 metrów. W dwóch pozostałych niestety nie poprawiła tego rezultatu, w efekcie czego zabraknie jej w wielkim finale.

Ewa Swoboda na półfinale zakończyła zmagania sprinterek na lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Utalentowana Polka nie zachwyciła i zajęła ostatnie, ósme miejsce w swoim biegu.

Ewa Swoboda: Nie wiem co z moją nogą -->

Los Swobody w biegu na 400 metrów podzielił Rafał Omelko. Nasz reprezentant nie potrafił nawiązać walki z czołówką i uplasował się na siódmym miejscu. Jego ewentualny awans do finału byłby olbrzymią niespodzianką.

Rafał Omelko: Świat nam odjechał i to okrutne -->

W finale nie będziemy oglądać również Damiana Czykiera. Płotkarz zajął piąte miejsce w swoim półfinale, ale ten etap rywalizacji to i tak dla niego duży sukces. Rok temu w Rio de Janeiro odpadł już w eliminacjach.

Damian Czykier: Nadal nie wiem, na co mnie stać -->

Trzech Polaków wystartowało w półfinałach biegu na 800 metrów. Tylko jeden z nich wystąpi w finale. Adam Kszczot kapitalnie rozegrał swój bieg i jako pierwszy przekroczył linię mety. O wielkim pechu może mówić Marcin Lewandowski, któremu do awansu zabrakło pięciu setnych sekundy.

Adam Kszczot: W Finale powinno być lepiej -->