QUIZ

Sportowiec-masochista, dramat Bolta, królowa Anita - dobrze pamiętasz te wydarzenia MŚ 2017? Udowodnij!

Jeśli uważasz się za fana lekkoatletyki i bacznie śledzisz wydarzenia w Londynie, ten quiz nie powinien sprawić ci większych problemów. Popisz się wiedzą i pochwal wynikiem w komentarzu!

1/15
Zaczynamy od Usaina Bolta, dla którego zdecydowanie nie były to udane mistrzostwa świata. W finale biegu na 100 m zajął trzecie miejsce. A kto wygrał ten bieg?
Christian Coleman
Yohan Blake
Justin Gatlin
2/15
Anita Włodarczyk to bardzo utytułowana polska lekkoatletka. W Londynie wywalczyła złoty medal w finale rzutu młotem. Ile razy stała ona na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach świata?
jeden
dwa
trzy
3/15
Kamila Lićwinko po raz pierwszy w karierze wywalczyła medal mistrzostw świata. Jakiego koloru?
złotego
srebrnego
brązowego
4/15
Isaac Makwala co prawda nie zdobył medalu MŚ w Londynie, ale kibice i tak zapamiętają bieg z jego udziałem na 200 m. Dlaczego?
Makwala w biegu eliminacyjnym wystartował samotnie
Makwala pomylił tory
Makwala pobiegł w drugą stronę w geście protestu
5/15
Jak nazywa się przedstawiony na zdjęciu mistrz świata w biegu na 10 000 metrów w Londynie?
Galen Rupp
Mohamed Farah
Bernard Lagat
6/15
Paweł Fajdek po raz trzeci z rzędu został mistrzem świata. Czy wiesz, jaki wynik dał mu złoty medal w Londynie?
81,52 m
79,81 m
76,81 m
7/15
Wayde van Niekerk, mimo że uchodził za faworyta, nie wygrał finałowego biegu na 200 m. Kto sprzątnął mu złoto sprzed nosa?
LaShawn Merritt
Kirani James
Ramil Guliyev
8/15
Piotr Małachowski był wymieniany w gronie kandydatów do medalu w Londynie. Niestety, Polak na podium nie stanął. Które miejsce zajął w finale rzutu dyskiem?
piąte
szóste
siódme
9/15
"Treningi? Żeby to robić, trzeba być masochistą. Ja nie jestem do końca normalny" - który polski lekkoatleta wypowiedział te słowa w Londynie?
Paweł Fajdek
Adam Kszczot
Wojciech Nowicki
10/15
W finale sztafety 4x100 m rozegrał się wielki dramat Usaina Bolta. Jamajczyk doznał kontuzji. A czy pamiętasz, kto zgarnął złoto w tym biegu?
Amerykanie
Kanadyjczycy
Brytyjczycy
11/15
Ten polski lekkoatleta zdobył dla nas srebrny medal mistrzostw świata w Londynie. Jak nazywa się ten pan?
Piotr Lisek
Paweł Wojciechowski
Robert Sobera
12/15
Inika McPherson wzbudziła ogromne zainteresowanie kibiców w Londynie przede wszystkim przez liczne tatuaże, jakie ma na swoim ciele. Którą dyscyplinę uprawia ta zawodniczka?
skok wzwyż
skok o tyczce
rzut oszczepem
13/15
Malwina Kopron zdobyła dla Polski brązowy medal MŚ 2017 w rzucie młotem. Po zawodach zdradziła, że głównym ojcem jej sukcesu jest:
wujek
dziadek
brat
14/15
Wojciech Nowicki zdobył w Londynie brązowy medal, a Paweł Fajdek złoty w rzucie młotem. Pamiętasz, który zawodnik rozdzielił ich na podium?
Koji Murofushi
Krisztian Pars
Walerij Pronkin
15/15
I na koniec prosta zagadka zdjęciowa. Jak nazywa się ta lekkoatletka, która rywalizowała w Londynie m.in. z Joanną Jóźwik?